• پنجشنبه ۲۳ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 966-7890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خبر داد:

خرید و احداث 1200 واحد مسکونی در دستور کار کمیته امداد امام خمینی(ره)

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین گفت: خرید و احداث یک هزار و 200 واحد مسکونی را از برنامه‌های جاری این نهاد است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قزوین، سید مجید مؤمنی، مدیرکل کمیته امداد استان قزوین در دیدار با مدیرکل صداوسیمای استان اظهار کرد: کمیته امداد تولیدکننده فقر نیست بلکه فقر به‌واسطه مشکلات دیگری تولید می‌شود و این نهاد بار این معضل اجتماعی را بر دوش دارد.

وی ادامه داد: کمیته امداد بر اساس رسالت دینی و انقلابی خویش مأمن و پناهگاه فقرا و نیازمندان است چراکه خود را خادم محرومان می‌داند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین افزود: استان قزوین نسبت به کشور وضعیت خوبی دارد همین امر موجب شده تا میزان کمک‌های مردمی به نسبت سایر استان‌های کشور از رقم بالاتری برخوردار باشد البته میزان و تنوع نیاز محرومان به‌گونه‌ای است که باید اقشار مختلف به میدان بیایند و با کمک فراگیر و همه‌جانبه فقر را ریشه‌کن کنیم.

وی با اشاره به برنامه‌های مختلف کمیته امداد برای خدمت‌رسانی؛ اعلام کرد: سیاست ما در بحث خدمات درون و برون‌سازمانی فرهنگی است؛ یعنی به دنبال آن هستیم که همه خدمات با در نظر گرفتن جوانب فرهنگی و اجتماعی برنامه‌ریزی و اجرا شود.

مؤمنی با اشاره به‌حکم انتصاب فتاح و اساسنامه این نهاد، تأکید کرد: ترویج فرهنگ انفاق در اساسنامه کمیته امداد امام خمینی (ره) از سوی مقام معظم رهبری گنجانده‌شده است.

وی به عملکرد استان قزوین در حوزه اشتغال اشاره کرد و توضیح داد: در استان قزوین یک هزار و 750 فقره اشتغال‌زایی طی سال 95 داشته‌ایم که با این تلاش امدادگران، کمیته امداد استان قزوین توانست رتبه برتر را در کشور کسب کند.

مدیرکل کمیته امداد استان قزوین خاطرنشان کرد: پیگیری موضوع اشتغال با جدیت ادامه دارد چراکه اعتقادداریم کلید حل مشکلات خانواده‌ها مددجو اشتغال و ایجاد درآمد است، با رفع این مشکل می‌توانیم در گام بعدی مشکل مسکن را رفع کنیم.

وی، مسکن را یکی از نیازهای ضروری و مورد پیگیری در کمیته امداد خواند و گفت: در حوزه مسکن ساخت و خرید یک هزار و 200 واحد مسکونی در دستور کار امداد است تا خانواده مددجوی فاقد مسکن نداشته باشیم.

مومنی تأکید کرد: در تلاش هستیم تا عملکرد و اقدامات کمیته امداد را برای مردم بازگو کنیم چراکه مردم بااطلاع از محل هزینه کرد کمک‌هایشان، مشارکت بیشتری در طرح‌های امداد خواهند داشت البته این اعتمادآفرینی را در حضور خیران در برنامه مفتاح الجنه شاهد هستیم.

ابوالفضل معصومی فر مدیرکل صداوسیمای استان قزوین نیز در ادامه با تقدیر از تلاش امدادگران خاطرنشان کرد: امداد رویکرد توانمندسازی محرومان را دنبال می‌کند محرومان باید طوری کمک شوند که روی پای خود بایستند اگر امروز افرادی نیازمند کمک هستند باید کاری شود تا در آینده نزدیک روی پای خود بایستند.

وی افزود: نگاه مردم نسبت به محرومان و مستضعفان نسبت به ده‌های گذشته متفاوت شده است، مردم انتظار دارند کمکی که انجام می‌دهند در جای مطمئن هزینه شود.

مدیرکل صداوسیمای استان قزوین یادآور شد: برای مردم مهم است که از هزینه کرد درآمدها مطلع باشند و صداوسیما برای این اطلاع‌رسانی آمادگی دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: