• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4091-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

دادستان قزوین خبر داد:

کاهش 45 درصدی عوارض آزادراه «قزوین–رشت» تا اتمام پروژه راه‌آهن

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: کاهش 45 درصدی عوارض «قزوین- رشت» تا اتمام پروژه شرکت راه‌آهن برقرار است و بعد از پایان یافتن پروژه نصب عرشه پل راه‌آهن و استفاده مجدد مردم از آزادراه عوارض این مسیر نیز به حالت قبل برخواهد گشت که در این خصوص نیز اطلاع‌رسانی لازم در آینده صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی، دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: طی مکاتباتی که با وزارت راه و شهرسازی و شرکت ملی آزادراه‌ها صورت پذیرفته است، مقرر شد با توجه به عملیات نصب عرشه پل ریل راه‌آهن در مسیر آزادراه «قزوین- رشت» عوارضی این مسیر کاهش یابد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون حدود 40 کیلومتر از آزادراه «قزوین- رشت» با توجه به عملیات نصب عرشه پل ریل راه‌آهن مسدود است و در این محدوده از جاده قدیم تردد صورت می‌پذیرد که به همین منظور و با توجه به مکاتبات صورت گرفته حدود 45 درصد عوارضی این مسیر کاهش یافت.

این مقام قضایی عنوان کرد: با توجه به اینکه رانندگان در این مسیر از تمامی آزادراه استفاده نمی‌کردند ولی عوارضی به‌صورت کامل دریافت می‌شد و این امر برخلاف مقررات اخذ عوارض است و باید به میزان استفاده از آزادراه عوارض پرداخت شود، با پیگیری دادستانی قزوین و مکاتبه با وزارت راه و شهرسازی و شرکت ملی آزادراه‌ها این کاهش عوارض صورت پذیرفت.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: کاهش 45 درصدی عوارض «قزوین- رشت» تا اتمام پروژه شرکت راه‌آهن برقرار است و بعد از پایان یافتن پروژه نصب عرشه پل راه‌آهن و استفاده مجدد مردم از آزادراه عوارض این مسیر نیز به حالت قبل برخواهد گشت که در این خصوص نیز اطلاع‌رسانی لازم در آینده صورت خواهد پذیرفت.

دادستان مرکز استان به احیای حقوق عامه اشاره کرد و افزود: استیفای حقوق عامه و حمایت از آزادی‌های مشروع مردم از وظایف مهم قوه قضائیه است که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب نیز است به همین منظور هرجایی که مشاهده شود حقوق مردم و بیت‌المال تضییع‌شده و یا مورد تعرض قرارگرفته است، دستگاه قضایی و در رأس آن دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم با توجه به امر قانون‌گذار ورود پیدا می‌کند و در جهت احقاق حق اقدام خواهد کرد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی در پایان به بیانات رئیس قوه قضائیه در خصوص احیای حقوق عامه توسط دادستان‌ها اشاره کرد و گفت: حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی دستور فرمودند که دادستان‌ها می‌بایست با استفاده از اقتدار و جایگاه خود و با استدلال قضایی و مبنای حقوقی باید به موضوعات مربوط به حقوق عامه ورود پیدا کنند که در همین راستا دادستانی قزوین دستور رئیس قوه قضائیه را از اولویت‌های خود قرار داده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: