• چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9611-4291-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استانداری قزوین:

ساخت نیروگاه ۷ مگاواتی خورشیدی در قزوین آغاز می‌شود

معاون اقتصادی استانداری قزوین گفت: ساخت نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی کمیته امداد امام خمینی قزوین در روستای قشلاق آبیک با ۳۵ میلیارد تومان اعتبار اسفندماه امسال آغاز می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، جلسه بررسی نحوه اجرای ۱۰۰۰ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی روز گذشته با حضور معاون اقتصادی استانداری، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق، مسئول ستاد سرمایه‌گذاری استان و مسئولان کمیته امداد در استانداری قزوین برگزار شد.

منوچهر حبیبی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر از ظرفیت خوبی در استان برخورداریم که با به فعل درآوردن آن می‌توانیم به اشتغال و تولید استان کمک کنیم.

وی افزود: کمیته امداد یکی از نهادهای حمایتی است که در راستای توانمندسازی مددجویان خود در اجرای طرح‌های نیروگاهی پیشگام است و در این عرصه با جدیت عمل می‌کند.

معاون اقتصادی استانداری قزوین تصریح کرد: توسعه نیروگاه‌های خورشیدی توسط کمیته امداد در بخش خانگی موردتوجه قرارگرفته و امروز برای تسریع در احداث یک نیروگاه ۷ مگاواتی تصمیم لازم اتخاذ می‌شود.

وی بیان کرد: استعلام صدور مجوز نیروگاه ۷ مگاواتی در کمترین زمان صادرشده و شرکت توزیع نیروی برق و محیط‌زیست و کمیته امداد همکاری بسیار خوبی در اجرای طرح داشته است و امیدواریم این طرح در کمتر از یک سال به بهره‌برداری برسد.

حبیبی یادآور شد: نیروگاه خورشیدی سازگاربامحیط‌زیست است و تلاش می‌کنیم این طرح‌ها با وسعت بیشتری در استان قزوین اجرایی شود.

معاون اقتصادی استانداری قزوین بیان کرد: برای اجرای نیروگاه خورشیدی ۷ مگاواتی در روستای قشلاق شهرستان آبیک بالغ‌بر ۳۶ میلیارد تومان اعتبار هزینه می‌شود و با تکمیل آن برای ۱۵ نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: