• یکشنبه ۲۷ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-2691-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

شهیدزاده تأکید کرد:

واردکردن ارز به کشور از اهداف صندوق توسعه ملی

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران بابیان اینکه صندوق توسعه ملی نباید به سرنوشت حساب ذخیره ارزی دچار شود، گفت: اهداف این صندوق واردکردن ارز از خارج به کشور است و ما باید به‌عنوان حامی و نگهبان این صندوق اهداف و سیاست‌های مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و هیئت‌امنای صندوق را اجرا کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مرتضی شهیدزاده در ستاد اقتصاد مقاومتی که در استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: این صندوق متعلق به بخش خصوصی است و حتی اگر دولت نیاز به منابع داشته باشد باید با دستور مقام معظم رهبری از این صندوق منابعی را به‌صورت تسهیلات دریافت کند.

وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی بر اساس سیاست‌های کلی ابلاغی مقام معظم رهبری و بر اساس تجارب حاصل از کارکرد ذخیره ارزی ایجادشده و مجموعه‌ای از نظام بر آن نظر دارد چون منابع نسل‌های آینده است.

این مسئول یادآور شد: هدف از تأسیس صندوق توسعه ملی حفظ سهم نسل‌های آینده از منابع نفت، گاز و فراورده‌های نفتی و تبدیل بخشی از منابع به ثروت‌های ماندگار است.

وی با اشاره به طرح‌های در دست اجرا با همکاری این صندوق ابراز کرد: طرح مهار آب‌های مرزی با اجرای بانک سپه و احیای اراضی خوزستان با همکاری بانک کشاورزی از نمونه طرح‌هایی هستند که توسط این صندوق و بانک‌های عامل دیگر اجرایی شده‌اند.
واریز سالانه 32 درصد از فروش نفت به صندوق توسعه ملی

شهیدزاده خاطرنشان کرد: سالانه 32 درصد از فروش نفت به صندوق واریز می‌شود تا تبدیل به منابع پایدار شده و ما باید در مصارف آن خط قرمزها، سیاست‌های مقام معظم رهبری و مجلس شورای اسلامی را رعایت کنیم.

این مسئول با اشاره به مصارف صندوق تصریح کرد: اعطای تسهیلات به بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری در بازارهای پولی و اعطای تسهیلات به سرمایه‌گذاران خارجی ازجمله مصارف این صندوق هستند.

وی بابیان اینکه صندوق توسعه ملی نباید به‌حساب ذخیره ارزی دچار شود، افزود: اهداف این صندوق واردکردن ارز از خارج به کشور است و ما باید به‌عنوان حامی و نگهبان این صندوق اهداف و سیاست‌های مقام معظم رهبری، مجلس شورای اسلامی و هیئت‌امنای صندوق را اجرا کنیم.

رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی جمهوری اسلامی ایران گفت: قزوین ظرفیت‌های بسیاری خوبی در بخش‌های مختلف دارد و سرمایه‌گذاران به دلیل نزدیکی به تهران و دارا بودن زیرساخت‌های ریلی و فرودگاهی استقبال بسیاری خوبی برای حضور در استان خواهند داشت و باید از این ظرفیت بیشتر استفاده کرد.

وی مطرح کرد: حمایت از طرح‌های آبیاری نوین، محیط‌زیست، توسعه واحدهای دام‌پروری، تقویت زنجیره گوشت قرمز و سفید، طرح‌های زیرساخت ریلی، تقویت گردشگری، احداث و تأمین هتل، مراکز اقامتی و مجتمع‌های رفاهی در این صندوق مصوب شده و در اولویت ما قرار دارند.

شهیدزاده یادآور شد: صندوق توسعه ملی برای توسعه مناطق محروم نیز از طرح‌های مصوب با نرخ 4 درصد ارزان‌تر حمایت می‌کند و برای حمایت از طرح‌های صنایع دانش‌بنیان نیز پشتیبانی کامل دارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: