• سه شنبه ۳۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-9590-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

وزیر دادگستری:

حمله به دولت در این شرایط منصفانه نیست

وزیر دادگستری گفت: حمله به دولت در این شرایط که یک مجموعه نقض عهد و خلاف کردند و همه ضابطه‌های بین‌المللی را به هم ریختند، منصفانه نیست.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، علیرضا آوایی وزیر دادگستری امروز در جریان بازدید از سازمان تعزیرات حکومتی استان قزوین، اظهار کرد: در این شرایط به جای اینکه نوک حمله را متوجه آن‌ها کنند به دولت که زیر فشار است و دشمنان همه مبادلات بانکی را با مشکل مواجه کرده‌اند حمله می‌شود.

وی ادامه داد: من اگر در دولت نیز حضور نداشتم خط‌مشی من همین بود چون همه انسان هستیم و لازمه کار ما انصاف است.

این مسئول خاطرنشان کرد: امسال شرایط ویژه‌ای در قیمت‌ها با نوسانات بازار و ارز ایجاد و هجمه‌هایی به دولت وارد شد ولی هرگز دفاع مطلق نمی‌کنم و نمی‌گویم در تصمیم‌گیری‌ها هیچ اشتباهی نبوده است ولی حقیقتاً منصفانه با دولت رفتار نمی‌شود.

آوایی افزود: این دولت با اندکی تغییرات تقریباً همان دولت یازدهم است و آیا در آن دولت نرخ ارز ثابت یا متغییر بود؟ و آیا در آن دولت نرخ ارز سیر صعودی یا کنترل شده بود؟ و اگر دولت ضعیف بود باید در آن دولت نیز این اتفاقات می‌افتاد.

وزیر دادگستری در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سازمان تعزیرات حکومتی کار بسیار سختی را پیش رو دارد و باید در بررسی پرونده‌های ارجاع شده با دقت بسیار زیادی عمل کرده و مبادا آبروی چندین ساله یک فرد را با یک تصمیم‌گیری از میان ببرد.

آوایی تصریح کرد: یکی از آفات کار تعزیرات حکومتی و دادگستری عادی شدن کار است به‌گونه‌ای که برای قضات صدور حکم دستگیری، قرار بازداشت و بازرسی منزل عادی می‌شود درحالی‌که هرکدام از این تصمیمات یک زلزله در یک طایفه و خانواده ایجاد می‌کند.

وی اشاره کرد: ایجاد یک سوءسابقه و جریمه کردن یک بازاری، فرستادن یک دعوت‌نامه و احضاریه به تشکیلات قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی برای این مجموعه‌ها عادی است درحالی‌که کل اعتبار یک نفر را از بین می‌برد.

آوایی اظهار کرد: بسیاری از بازاری‌ها با سرمایه آبروی خود در بازار کار می‌کنند و گاهی وقت‌ها با یک حکم و کم‌دقتی آبروی 40 ساله یک نفر در عرض پنج دقیقه از میان برده می‌شود.

وزیر دادگستری گفت: از مجموعه تعزیرات حکومتی استدعا می‌کنم آنجا که باید بر اساس قانون پلاکاردی بر محل کسبی نصب شود با مراعات و دقت تمام و توجه به آثار و عوارض تصمیمات خود برای صدور حکم اقدام کنند چون این کار دقیقاً شبیه مرگ است.

وی تأکید کرد: باید حد متعادل را در این قضیه نگاه داشت و تجربه نشان داده است که هرکس با بی‌احتیاطی آبروی مردم را از میان برد؛ آبروی وی نیز در هر رده‌ای که بوده از میان رفته است.

وزیر دادگستری افزود: این دنیا بازتاب رفتار ما است و اگر با مردم دلسوزی کردیم با ما دلسوزی می‌کنند و اگر با بی‌پروایی آبروی مردم ریخته شود بی‌باکانه آبروی ما ریخته خواهد شد.

وی گفت: در این شرایط به‌ویژه در ایام عید مردم متوقع هستند که کمک کنیم و باید در گشت‌های مشترک شما با سازمان‌های مختلف با زحمت مضاعف برای رفع فشارها و مشکلات مردم تلاش شود تا مردم گران‌فروشی را تحمل نکنند.

آوایی اشاره کرد: از سوی دیگر نباید فضاهای سیاسی و اجتماعی مجموعه تعزیرات حکومتی را در قضایای هیجانی قرار دهد و به‌گونه‌ای رفتار شود که درنهایت به خود مردم ظلم صورت گیرد.

وی افزود: محدوده اختیارات ما در حوزه شرع و قانون است و سلایق مدیر، جو جامعه و رسانه‌ها نمی‌توانند برای ما معیار عمل باشند.

وزیر دادگستری مطرح کرد: ما نباید هیچ‌گاه شرافت حرفه‌ای و وجدان خود را از دست بدهیم و بدانیم باید یک عمر با تصمیمات خود زندگی کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: