• یکشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 966-691-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

در 5 ماهه نخست سال جاری

بیش از 3500 پرونده به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین اعلام کرد: از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه 96 در حوزه‌های صنفی، بهداشتی و قاچاق 3 هزار و 593  فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.

محمود احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، به بررسی عملکرد اداره کل تعزیرات حکومتی قزوین در 5 ماهه نخست سال جاری و دولت یازدهم پرداخت و اظهار کرد: از ابتدای سال تا پایان مرداد ماه 96 در حوزه‌های صنفی، بهداشتی و قاچاق 3 هزار و 593  فقره پرونده به تعزیرات حکومتی ارجاع شد که 100درصد پرونده‌های فوق مورد رسیدگی قرار گرفتند.

وی تصریح کرد: از میان پرونده‌های تشکیل‌شده در تعزیرات حکومتی استان 236 فقره پرونده در حوزه قاچاق و 3 هزار و 294 فقره در حوزه کالا و خدمات و بهداشت رسیدگی شده و متخلفین درمجموع به 59 میلیارد و 400 میلیون ریال جریمه محکوم شدند.

احمدی افزود: با توجه به نام‌گذاری امسال به نام سال تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری و با توجه به اینکه یکی از موانع بحث اشتغال، مبحث قاچاق است، در سال جاری ورود ویژه‌ای به بحث مبارزه با قاچاق شده است.

وی بابیان اینکه از اواخر سال 92 و با تصویب قانون جدید قاچاق صلاحیت رسیدگی به اکثر پرونده‌های قاچاق کالا و ارز به سازمان تعزیرات واگذارشده است تصریح کرد در سال 95 تعداد 426 فقره پرونده در این زمینه مختومه شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: طی چند سال اخیر با اقدامات خوب دستگاه‌های متولی و فرهنگ‌سازی در میان مردم خوشبختانه با کاهش قاچاق مواجه بوده‌ایم بطوریکه طبق آمارهای غیررسمی در سال‌های گذشته قاچاق از ۲۵ میلیارد به 12 میلیارد دلار در سال رسیده است، که امیدواریم با اقدامات ویژه‌ای که در این حوزه شده، شاهد کاهش این پدیده شوم باشیم.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین با اشاره به عملکرد اداره کل تعزیرات حکومتی استان قزوین در طول دولت یازدهم به موفقیت‌های کم‌سابقه تعزیرات خصوصاً در سه سال اخیر نسبت به سال‌های گذشته و نسبت به سایر استان‌ها پرداخت و این توفیقات را ناشی از تعهد، مسئولیت‌پذیری و تلاش بی‌وقفه کارکنان این اداره کل علیرغم کمبود نیروی انسانی عنوان کرد.

وی از موفقیت‌های اداره کل تعزیرات حکومتی استان به کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد این اداره میان ادارات کل استان‌های کشور، کسب رتبه برتر ارزیابی عملکرد در شاخص‌های اختصاصی میان ادارات کل اجرایی استان، کسب رتبه برتر حقوق شهروندی و تکریم ارباب‌رجوع در استان در 2 سال متوالی گذشته، کسب رتبه دستگاه شایسته تقدیر ویژه استانی درزمینهٔ نماز، کسب رتبه سوم کشور درزمینهٔ برگزاری نماز، دستگاه برتر کمیسیون قاچاق استان و رتبه برتر عفاف و حجاب در 2 سال گذشته اشاره کرد.

احمدی تشریح کرد: ازجمله شاخص‌های ارزیابی عملکرد تعزیرات رسیدگی به‌موقع به پرونده‌های ارجاعی است که این مهم در اداره کل تعزیرات حکومتی استان به نحو بسیار مطلوبی انجام می‌گیرد، بطوریکه مدت‌زمان رسیدگی به پرونده‌های صنفی 2 روز و مدت‌زمان اجرای احکام 1 روز است که نسبت به شاخص‌های کشوری در وضعیت بسیار مطلوب و بالاتری قرار داریم.

وی با اشاره به اینکه در بازرسی‌های صورت گرفته طی سال‌های اخیر بارها مدیریت و مجموعه تعزیرات استان از سوی دستگاه‌های ناظر و بازرسی کننده موردتقدیر قرارگرفته یادآور شدند تشکیل شعب سیار و گشت‌های مشترک در ایام خاص و ویژه سال علیرغم وظیفه ذاتی تعزیرات و در جهت رسیدگی سریع به شکایات مردم توسط همکاران بنده و با همکاری سایر دستگاه‌های نظارتی انجام می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان قزوین ضمن ابراز امیدواری در خصوص رونق کسب‌وکار و حذف پدیده شوم قاچاق و تسهیل بیشتر در زندگی مردم از سطح تعاملات و همکاری مطلوب مجموعه استانداری، دادگستری استان، نیروی انتظامی، سازمان برنامه‌ریزی، اقتصاد و دارایی، دانشگاه علوم پزشکی، صنعت و معدن و تجارت، استاندارد، دامپزشکی، نفت و سایر دستگاه‌های نظارتی تشکر کرد.

انتهای پیام