• پنجشنبه ۹ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 966-2092-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور:

انقلاب اسلامی در برابر غرب خم نمی‌شود/ حضور ایران در کشورهای مختلف حضور در دل‌هاست نه با دلار

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور گفت: بر خلاف تمامی مشکلات و توطئه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون انقلاب اسلامی با افتخار در مسیر انقلاب ایستاده و هیچ‌گاه در برابر خصم خم نمی‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
همزمان با هفته دولت و سالروز شهادت رئیس‌جمهور شهید محمدعلی رجایی و شهید باهنر دومین همایش «راه رجایی» با حضور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی کشور، استاندار قزوین، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، مسئولان و استانی و اقشار مختلف مردم در آمفی‌تئاتر شهید رجایی قزوین برگزار شد.

علی‌اکبر رئیس سازمان انرژی اتمی کشور در این مراسم با بیان اینکه الگوسازی یکی از عوامل و عناصر مهم در هدایت جوامع است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران با پیشینه روشن خود عصاره‌ای از مجموعه تحولات و اتفاقات از زمان پیامبر اکرم (ص) تاکنون است.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بستری را برای همگان فراهم کرده تا در مسیری قدم بردارد که منتهی به اهداف و آرمان‌های اسلام باشد.

صالحی، شهید رجایی را از نمادهای بارز انقلاب اسلامی دانست و گفت: این شهید بزرگوار با ویژگی‌هایی چون خداترسی، تواضع، عالم بودن، انقلابی گری و ساده زیستی به عنوان الگویی برای همه مسئولان و اقشار مختلف مردم مطرح است.

وی ادامه داد: شهید رجایی با انتخاب راه خدا و خدمت به بندگان او از همان ابتدا به مقصد رسید و با شهادتش در اوج قرار گرفت.

این مسئول با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی رئیس‌جمهور شهید رجایی تصریح کرد: محاسبه نفس و کنترل و رصد اخلاق و رفتار باعث می‌شود به حیات طیبه رسیده و آرامش درون و وجدان بر سایه آن ایجاد شود.

رئیس سازمان انرژی اتمی کشور توکل بر خداوند متعال را در سیر و سلوک رفتاری شهید رجایی بسیار بارز دانست و اضافه کرد: بر منش اخلاقی و رفتاری این شهید بزرگوار ایستگاه‌هایی وجود دارد که برای همه ما درس‌آموز است.

وی تصریح کرد: تأکید شهید رجایی بر این نکته که ضعف‌های وی را به حساب انقلاب و اسلام ننویسند نشان‌دهنده اوج تفکر و روحیه و خلوص این شهید است.

صالحی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: انقلاب اسلامی به آسانی به دست نیامده و خون‌های بسیاری به پای نهال انقلاب ریخته شده است که در نهایت منجر به تنومند شدن درخت انقلاب اسلامی شده است.

وی ادامه داد: بر خلاف تمامی مشکلات و توطئه‌های دشمنان از ابتدای انقلاب تاکنون انقلاب اسلامی با افتخار در مسیر انقلاب ایستاده و هیچ‌گاه در برابر خصم خم نمی‌شود.

این مسئول تصریح کرد: امروز پیام «الله‌اکبر» و تمسک به پیام‌های قدرتمندانه انقلاب موجب شده انقلاب اسلامی با سرعت در مسیر رو به تعالی بتازد و ملت ایران افتخارآفرین‌ترین ملت در منطقه و جهان باشد.

رئیس سازمان انرژی اتمی یادآور شد: ملت ایران در بستر حمایت از حق و همراهی با مظلومان در برابر ظالمان در کشورهای مختلف وجود دارد.

صالحی در پایان خاطرنشان کرد: حضور ایران در کشورهای مختلف حضوری در دل‌ها است نه با دلار چرا که کشورهای دیگر تلاش داشتند از طریق دلار در منطقه نفوذ داشته باشند اما موفقیتی در این مسیر به دست نیاوردند.

انتهای پیام