• سه شنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-3497-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بازدید مشترک دامپزشکی و محیط‌زیست تاکستان از منطقه حفاظت‌شده باشگل

هم‌زمان با آغاز واکسیناسیون دام‌های اهلی علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR)، روسای ادارات دامپزشکی و محیط‌زیست شهرستان تاکستان از منطقه حفاظت‌شده باشگل بازدید کردند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
به نقل از روابط عمومی دامپزشکی استان قزوین، هم‌زمان با آغاز واکسیناسیون دام‌های اهلی در تعدادی از روستاهای شهرستان تاکستان علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک (PPR)، روسای ادارات دامپزشکی و محیط‌زیست شهرستان تاکستان از منطقه حفاظت‌شده باشگل بازدید کردند.

در این بازدید محمدرضا آذربایجانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان ضمن ارائه توضیحاتی در مورد اهمیت بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک و قابلیت انتقال این ویروس از حیوانات اهلی به حیات‌وحش، فعالیت‌های اداره دامپزشکی شهرستان تاکستان را در خصوص واکسیناسیون علیه این بیماری بخصوص در روستاهای حاشیه‌ای منطقه حفاظت‌شده باشگل تشریح کرد.

این مقام مسئول آمادگی اداره دامپزشکی تاکستان را در مشارکت با محیط‌زیست شهرستان در راستای حمایت از گونه‌های ارزشمند حیات‌وحش منطقه باشگل ازلحاظ فنی و علمی اعلام کرد.

همچنین در این دیدار جلیلوند رئیس اداره محیط‌زیست شهرستان تاکستان ضمن تقدیر از فعالیت‌های اداره دامپزشکی تاکستان در ارتباط با حمایت از فعالیت‌های محیط‌زیستی خاطرنشان کرد: منطقه باشگل با حدود 25 هزار هکتار اراضی حفاظت‌شده دارای حدود 400 رأس قوچ و میش، 120 رأس آهو و همچنین انواع مختلفی از گونه‌های ارزشمند حیوانی و گیاهی است و یکی از مناطق مهم زیستگاهی حیات‌وحش کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام