• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-3797-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

آغاز به کار نخستین نمایشگاه نوشت‌افزار با طرح‌های ایرانی- اسلامی در تاکستان

با همت بسیج خواهران پایگاه ولایت سپاه ناحیه امام علی (ع) تاکستان و همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان تاکستان نمایشگاه فروش نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی و صنایع‌دستی برپا شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، لوازم‌التحریر ازجمله اقلامی است که حامل نمادهای فرهنگ محسوب می‌شود و به دلیل عدم نظارت کامل بر این بخش در سال‌های گذشته، شاهد یکه‌تازی شخصیت‌ها و نمادهای فرهنگ غربی بر اغلب لوازم‌التحریرها بوده‌ایم، عکس‌های فانتزی و اشکالی که روی لوازم‌التحریر و کیف مدارس استفاده می‌شود برای همه جذابیت داشته و وارداتی هستند، درواقع با این اقلام فرهنگ غرب به کشور رسوخ می‌کند.

میثم رحمانی روابط عمومی اداره میراث فرهنگی شهرستان تاکستان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین گفت: امسال که بنام اقتصاد مقاومتی - تولید و اشتغال نام‌گذاری شده برای نخستین بار این طرح توسط پایگاه بسیج خواهران ولایت و با همکاری حوزه صنایع‌دستی اداره میراث فرهنگی تاکستان اقدامات مهمی در این زمینه آغازشده است و در نوشت‌افزارها طرح‌های ایرانی - اسلامی در این اقلام استفاده می‌شود و امیدواریم خانواده‌ها به این موضوع توجه کرده و کودکان و نوجوانان خود را برای خرید این لوازم‌التحریر ترغیب کنند.

نمایشگاه نوشت‌افزار ایرانی - اسلامی و صنایع‌دستی از بیستم شهریور به مدت 15 روز از ساعت 8:30 تا 20 واقع در بلوار حضرت امام (ره) محوطه اداره میراث فرهنگی شهرستان تاکستان جهت خرید برای علاقه‌مندان دایر است.

در این نمایشگاه می‌توان انواع دفتر، مداد، خودکار، بازی‌های فکری، جورچین،ساعت دیواری و پاک‌کن با طرح‌های ایرانی و اسلامی دستی تولیدان هنرمندان شهرمان مانند گلیم تزیینی، انواع کیف‌های چرمی دست‌دوز، جامدادی چرمی، کیف‌های نمد دوخته‌شده، باتیک و نقاشی روی شیشه را خریداری کرد.

انتهای پیام