• چهارشنبه ۲۲ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-3997-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان:

برداشت انگور از 26 هزار هکتار از باغات تاکستان آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان از آغاز عملیات برداشت انگور از سطح 26 هزار و 457 هکتار از باغات بارور این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین مجید رحمانی اظهار کرد: سالانه بیش از 300 هزار تُن انگور از باغات این شهرستان برداشت می‌شود.

وی ادامه داد: در سال جاری به دلیل سرمازدگی، تگرگ، زنجره دچار افت شدید عملکرد در باغات انگور هستیم که حتی در برخی باغات عملکرد این محصول تا 90 درصد کاهش پیداکرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان تصریح کرد: 30 درصد از انگور تولیدی در باغات به‌صورت تازه خوری در استان قزوین و استان‌های همجوار از جمله تهران، البرز، گیلان و سایر استان‌های همجوار به مصرف می‌رسد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سال جاری با رایزنی‌های انجام شده صادارات تازه خوری این محصول به کشور روسیه نیز با مرکزیت شهرستان تاکستان در حال انجام است.

به گفتهٔ رحمانی؛ حدود 70 درصد و بخش اعظم انگور تولیدی این شهرستان به روش‌های آفتابی، تیزابی و کالیفرنی به کشمش تبدیل می‌شود.

وی؛ ارقام انگورهای تولیدی در باغات این شهرستان را؛ بیدانه سفید و قرمز، شاهانی، چفته، کندری، فخری، میش پستان، صاحبی و ملایی ذکر کرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان؛ خواستار اعطای تسهیلات کم‌بهره، جهت حمایت از باغداران این شهرستان برای جبران خسارت‌های وارده در سال جاری از مسئولان استانی شد.

انتهای پیام