• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-1793-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

ایسنا، رسانه امیدبخش/ 7

صداقت و امیدبخش بودن باید در رسانه‌ها مورد توجه جدی باشد

 رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین با اشاره به لزوم توجه رسانه‌ها به دو فاکتور صداقت و امیدبخش بودن اخبار گفت: خبرگزاری ایسنا با تلاش بیشتر می‌تواند در این مسیر موفقیت‌های بیشتری را به دست بیاورد تا در زمینه‌های مختلف در اولویت جامعه و مردم قرار بگیرد. 

ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با تبریک فرارسیدن روز دانشجو و سالگرد تأسیس خبرگزاري ایسنا اظهار کرد: تأسیس خبرگزاری دانشجویان ایران«ایسنا» در 16 آذرماه با روز دانشجو مصادف است که باید آن را به همکاران و خبرنگاران این رسانه تبریک گفت.

نائینی خاطرنشان کرد: همه رسانه‌ها خوب هستند و ما با هیچ‌کدام اختلافی نداریم و حتی پذیرای انتقادهایی که برخی از رسانه نسبت به عملکرد ما دارند، نیز هستیم.   

وی با بیان اینکه اگر انتقادی صحیح باشد تلاش خواهیم کرد آن را رفع کنیم، گفت: مسئولیت خبرنگاری و حضور در رسانه بسیار سنگین است لذا توصیه می‌شود جامعه خبری صادقانه با خبر برخورد داشته باشند. 

 این مسئول تأکید کرد: باید آنچه واقعیت دارد در رسانه‌ها بیان شود لذا گزیده گویی از بخشی از یک خبر و عدم توجه به مفاد اصلی آن مناسب نیست و باید این روند اصلاح شود. 

رئیس دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) اعلام کرد: یکی از مشاغل مقدس شغل خبرنگاری است چرا که در جامعه بسیار تأثیرگذار است ازاین‌رو باید به‌گونه‌ای اخبار منعکس شود که امیدواری در جامعه و اقشار مختلف مردم رواج یابد. 

وی اشاره به با اشاره به عملکرد خبرگزاری ایسنا در قزوین خاطرنشان کرد: صداقت و امیدبخش بودن در روند اخبار ایسنا دیده می‌شود لذا باید از آن تشکر کرد. 

نائینی در پایان بیان کرد: بااین‌حال هنوز تا رسیدن به نقطه ایده آل فاصله است و امید است خبرگزاری ایسنا با تلاش بیشتر در این مسیر موفقیت‌های بیشتری را به دست آورده تا در زمینه‌های مختلف در اولویت جامعه و مردم قرار بگیرد. 


انتهای پیام