• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2393-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین:

دانشجو چشم بینای جامعه است/دانشجویان خود را در محدوده جزوه‌های درسی حبس نکند

امام‌جمعه قزوین با اشاره به لزوم تلاش دانشجویان در افزایش کسب علم، بینش، کمال و فهم گفت: دانشجو باید نسب به پیرامون خود دید وسیع داشته، از اوضاع جهان اسلام و سیاست جهانی و نقشه‌ها و نیرنگ‌های شیاطین مطلع بوده و خود را در محدوده جزوه‌های درسی و کلاس و مدرک حبس نکند. 


آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با تبریک فرا رسیدن ۱۶ آذرماه روز دانشجو اظهار کرد: زمانی که از موفقیت صحبت می‌شود بی‌شک جدی‌ترین مخاطبان آن نسل جوان هستند چرا که توانایی تغییر دارند و همواره جامعه را تحت تأثیر فعالیت خود قرار می‌دهند.

وی افزود: از سوی دیگر دانشجویان به سبب فرهیختگی، فعالیت علمی و پژوهشی، اهل علم بودن و طی مدارج عالی، در میان جوانان دارای موقعیت ممتازی هستند و جامعه نیز می‌تواند به آن‌ها امید ببندد. 

آیت‌الله عابدینی با بیان ویژگی‌های رسالت هر دانشجوی انقلابی عنوان کرد: دانشجویان باید بتوانند رسالت‌مداری کرده و در عرصه‌های مختلف جامعه نقش‌آفرین باشند و به‌عنوان چشم بینای جامعه با بصیرت خود زودتر از دیگران متوجه امور پیرامونی خود باشد. 

این مقام مسئول با بیان اینکه جوانان انقلابی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس و امروز در دفاع از حرم نقش‌آفرینی جدی دارند، ادامه داد: در ایام پیش از انقلاب اسلامی نیز مردم به دو مرکز حوزه علمیه و دانشجو و دانشگاه امید داشته و از آن دو متأثر بودند چرا که جوانان در آن از امر امام اطاعت کرده و برای نشر انقلاب تلاش می‌کردند. 

وی تصریح کرد: یک دانشجوی موفق علوی باید اهل تهذیب و تزکیه بوده و با توجه به معنویت به خداوند نزدیک شده و برای کیفیت بخشیدن به امور دینی، معنوی و منابع عرفانی چون قرآن به‌عنوان متن اصلاحات بین‌المللی و منشور عدالت جهانی، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه توجه جدی داشته باشد. 

آیت‌الله عابدینی با اشاره به لزوم تلاش دانشجویان در افزایش کسب علم، بینش، کمال و فهم گفت: دانشجو باید نسب به پیرامون خود دید وسیع داشته، از اوضاع جهان اسلام و سیاست جهانی و نقشه‌ها و نیرنگ‌های شیاطین مطلع بوده و خود را در محدوده جزوه‌های درسی، کلاس و مدرک حبس نکند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین بیان کرد: برای ساختن جهانی نو براساس وحی، عدالت، آزادگی، دین و کرامت انسانی باید از ایده‌ها و آرمان‌های انبیاء بهره برد که در این میان نقش‌آفرینی دانشجویان بیش از همه است. 

امام‌جمعه قزوین با اشاره به لزوم دشمن‌شناسی دانشجوی انقلابی گفت: ما امثال شهید شهریاری دانشمند ارزنده کشور بسیار داریم که قدم‌های آن‌ها باعث شد دشمن در جای خود بنشیند لذا یک دانشجو باید فتنه‌ها را شناخته و فتنه گران را مورد هدف جدی خود قرار دهد و برای وحدت، همدلی و مهربانی و ارتقاء فرهنگ دینی کوشا باشد.

وی با اشاره به مطالبات جدی دانشجویان از جامعه عنوان کرد: اگر رغبت به امور دینی در دانشجویان کم باشد دلیل آن کم‌کاری خانواده و آموزش‌وپرورش است لذا پرداختن به این امر از مطالبات جدی دانشجویان برای نسل‌های بعد از خود می‌تواند باشد. 

این مقام مسئول ادامه داد: انتظار دانشجو از ساختارهای مدیریتی و مسئولان دانشگاهی این است که فضا و بستر لازم را برای تربیت دینی ایجاد کند تا آن‌ها بتوانند از حقوق ملت دفاع کرده و در مقابل مستکبران ایستادگی کنند. 

امام‌جمعه قزوین گفت: نباید اجازه داده شود که دلسوزان جامعه و مردم در دانشگاه ها که دارای اعتمادبه‌نفس و خودباوری بوده و به‌عنوان مدافعان مستضعفین به دنبال آزادی واقعی و بیان حقایق دینی هستند، خانه‌نشین شوند و شیطانک‌های شیطان بزرگ اجازه جولان پیدا کنند. 

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: ایجاد بستر لازم برای فعالیت‌های سیاسی در راه آزادی ، درک درست، نشاط علمی و کسب علوم و معارف از دیگر مطالباتی است که دانشجو از مسئولان و مدیران دارد لذا امید است این بستر برای چشمان بینای جامعه مهیا شود. 


انتهای پیام