• چهارشنبه ۱۵ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3494-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

ایسنا، رسانه امیدبخش/ 5

رسانه متعهد در مقابل خیانت سکوت نمی‌کند/خبرگزاري ایسنا در استان را امیدآفرین ارزیابی می‌کنم

امام جمعه قزوین گفت: فعالیت خبرگزاري ایسنا در استان را امیدآفرین ارزیابی می‌کنم و امیدوارم بتوانند بیشتر در عرصه خدمت رسانه‌ای بدرخشند.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به سالروز تشکیل خبرگزاري دانشجویان ایران «ایسنا» اظهار کرد: از خداوند قوت برای خبرنگاران این رسانه خواهانم و از فعالیت امیدآفرین آنها سپاسگذارم.

وی با بیان اینکه اگر خبرنگاری وظیفه خود را به درستی انجام دهند خداوند مدافع آنها به عنوان مبلغان دین خواهد بود، تاکید کرد: نداشتن ترس و داشتن شجاعت، صریح و‌ بصیر بودن از مهمترین رسالت‌های رسانه انقلابی است.

این مسئول ادامه داد: اگر کسی مدافع حقایق ایمانی، منافع ملی و ‌مصالح فرهنگی باشد و تلاش کند خداوند مدافع اوست لذا نباید به غیر از خداوند واهمه ای به خود دهد.  

وی افزود: رسانه‌ها باید در مقابل خیانتی که انجام می‌شود با هنر خود و فرصتی که در اختیار اوست، ایستادگی و‌ از بروز خیانت نسبت به بیت‌المال جلوگیری کنند.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه رسانه‌ها نقش مهمی در مقابله با تهاجم فرهنگی دارند، خاطرنشان کرد: ایران اسلامی امروز دشمنانی چون آمریکا را از در بیرون کرده اما آنها می‌خواهند از پنجره و یا حتی لای درز آن ‌وارد فرهنگ و نظام شوند لذا رسانه انقلابی نباید در این مسیر سکوت پیشه کند.

نماینده ولی فقیه در استان بیان کرد: برخی از انسان‌های بی‌هویت و ‌تحقیرشده که آمریکا را قبله آمال خود می‌دانند و می‌خواهند فرهنگ آمریکایی را در جامعه ترویج کنند و به دنبال زیر پا گذاشتن حیا و عفت که شاخصه ایرانی_ اسلامی ما است، هستند لذا رسانه باید در این مسیر وارد شده و اجازه جولان به آنها ندهد.

امام جمعه قزوین با اشاره به میلاد باسعادت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) بیان کرد: هر انقلاب و هر نهضتی نیازمند رسانه است و می‌توان یکی از رسانه‌های حضرت محمد مصطفی (ص) را ابوذر نام برد که رادیو، تلوزیون، فضای مجازی و اینترنت پیامبر به شمار می‌رفت که با شهامت بسیار برای تبلیغ پیام پیامبر اکرم تلاش می‌کرد.

وی با بیان اینکه کار رسانه‌ای انقلاب اسلامی از سال ۴۲ آغاز شد، عنوان کرد: در آن زمان تمامی رسانه‌ها از جمله تلوزیون و رادیو و مطبوعات در اختیار دشمن بود اما با این حال رسانه امام راحل قوی‌تر از همه عمل کرد.

این مسئول ادامه داد: رسانه‌ای که توانست همه مردم از اقصی نقاط جهان را گرد هم و به صورت هماهنگ جمع کند رسانه تعهد و ایمان و مسئولیت‌پذیری بود.

امام جمعه قزوین گفت: رسانه متعهد نگران مقام و‌ حقوق نیست و تمام تلاش خود را در راه خداوند و رساندن حرف خود به گوش دیگران به کار می‌برد لذا خداوند نیز به کار آن برکت می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: فعالیت خبرگزاري ایسنا در استان را  امیدآفرین ارزیابی می‌کنم و امیدوارم روز به روز بتوانند بیشتر در عرصه خدمت رسانه‌ای بدرخشند.

انتهای پیام