• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۷:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-2793-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

سرپرست جهاد دانشگاهی قزوین:

دانشجویان باعث جوشش و رشد روحیه تحقیق و پژوهش باشند

سرپرست جهاد دانشگاهی گفت: این انتظار از دانشجویان وجود دارد که باعث جوشش و رشد روحیه تحقیق و پژوهش، آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهیِ انقلابی، بحث و گفت‌وگوی آزاد و آزاد اندیشی و تولید ایده و فکر باشند تا با اندیشه و حرکت آنان جامعه متحول شده و به سوی تحقق اهداف متعالی اسلام و انقلاب حرکت کند.

فرشاد پیله‌چی سرپرست جهاد دانشگاهی استان در گفت‌وگو با ایسنا منطقه قزوین، ضمن تبریک به دانشجویان به مناسبت فرارسیدن شانزدهم آذر و روز دانشجو گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان نهادی که خود را عصاره و خروجی دانشگاه در کشور ما و مولود انقلاب اسلامی می‌داند، به دانشگاه به‌عنوان مهم‌ترین و بنیادی‌ترین زیرساخت پیشرفت و توسعه کشور نگاه می‌کند.

وی زمینه تحقق راهبرد اقتصاد مقاومتی را دانشگاه دانست و عنوان کرد: بدون شک اگر قرار است اقتصاد کشور به شکلی کامل و بی‌نقص به اقتصاد درونزا و برون‌نگر و مقاومتی تبدیل شود این باید از نهاد دانشگاه شکل بگیرد.

این مسئول تأکید کرد: ما هیچ زیرساخت و نهاد مؤثری را در جامعه مانند دانشگاه پیدا نمی‌کنیم که تا این اندازه اهمییت و نقش داشته باشد و همان‌طور که بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی حضرت امام(ره) فرمودند اگر دانشگاه اصلاح شود، مملکت اصلاح می‌شود و این همان اهمییت والای دانشگاه را می‌رساند.

پیله‌چی تصریح کرد: همواره و همیشه از دانشجویان این انتظار وجود دارد که باعث جوشش و رشد روحیه تحقیق و پژوهش، آرمان‌گرایی و آرمان‌خواهی انقلابی، بحث و گفت‌وگوی آزاد و آزاد اندیشی و تولید ایده و فکر باشند تا با اندیشه و حرکت آنان جامعه متحول شده و به سوی تحقق اهداف متعالی اسلام و انقلاب حرکت کند.

سرپرست جهاد دانشگاهی به نگاه و نظر قابل تقدیر مقام معظم رهبری به دانشجو و دانشگاه اشاره کرد و افزود: دانشگاه زمانی می‌تواند مبدأ هدف‌گذاری‌های سیاسی و اجتماعی باشد که صاحبان همه سلیقه‌ها در کنار هم بتوانند با گفت‌وگو و تحقیق و پژوهش مفهوم واقعی دانشجو را تعالی ببخشند و علاوه بر آن حرکت‌های علمی مورد حمایت قرار بگیرد.

پیله‌چی یکی از مهم‌ترین وظایف جهاد دانشگاهی را حمایت از دانشجویان صاحب ایده و دانش دانست و عنوان کرد: جهاد دانشگاهی همواره از دانشجویان صاحب ایده و فکر حمایت می‌کند و بر این باور هستیم که حمایت از فکر و ایده علمی دانشجویان و تجاری سازی آن از طریق آموزش‌های کوتاه مدت اشتغال محور، ایجاد امکانات پژوهشی و جذب سرمایه‌گذار یکی از مهم‌ترین رسالت‌های ما است.

سرپرست جهاد دانشگاهی در پایان از دانشجویان استان قزوین خواست تا تنها به فکر پاس کردن واحدهای درسی نباشند و با تعمق در علوم گوناگون به ویژه پژوهش و تلاش در حوزه‌های علوم انسانی و نیز علوم فنی و مهندسی به نیازهای واقعی امروز جامعه پاسخ بدهند.

انتهای پیام