• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-3694-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

ایسنا، رسانه امیدبخش/ 9

خبرگزاری ایسنا در قزوین خود را از تار عنکبوت رخوت و روزمرگی دور کرده است

مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین گفت: به‌یقین خبرگزاری ایسنا در قزوین خود را از تار عنکبوت رخوت و روزمرگی که دیگر رسانه‌ها به دور خود تنیده‌اند، دور کرده است.

حنانه امیری سخنگوی خانه مطبوعات استان و مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: رسانه را می‌توان هر ابزاری که نقش اطلاع‌رسانی و پیام‌رسانی را بر عهده دارد تعریف کرد.

وی افزود: در جامعه امروز رسانه‌های نوشتاری و بر خط رسالت بزرگی را عهده‌دار هستند اما درواقع و عمل با همین وظیفه اصلی خود کیلومترها فاصله‌دارند.

امیری تصریح کرد: شاید گاهی اوقات به علت روزمرگی که برخی رسانه‌ها در حوزه خبری دچار آن شده‌اند از نقش سازنده و تأثیرگذار آن غافل شویم اما به عینه شاهدیم که مطالبه‌گری و پیگیری‌های مؤثر اصحاب رسانه به‌کرات جامعه را از گرفتاری در حوزه آسیب‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نجات داده است.

سخنگوی خانه مطبوعات استان بابیان اینکه معتقد است در فضای رسانه‌ای امروز به‌شدت سیاسی‌بازی و جناح‌گرایی موج می‌زند، گفت: همین نگاه سمی و مهلک اصحاب رسانه را از رسالت اصلی آن‌ها دور کرده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون یکی از ضعف‌های فضای رسانه‌ای تبدیل‌شدن آن‌ها به روابط عمومی است یعنی در اکثر سایت‌های خبری، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب شاهد انعکاس مطالب به میل و نظر مسئول روابط عمومی ادارات و سازمان‌های استان هستیم و خبرنگاران، مدیران را به گل و بلبل‌نویسی در رسانه خود عادت داده‌اند.

مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین عنوان کرد: متأسفانه همین موضوع زمینه را برای نقد ناپذیری مدیران فراهم کرده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های خبرگزاری ایسنا منطقه قزوین بیان کرد: خبرگزاری ایسنا طی سال‌های اخیر که با سردبیری خانم «زهرا حسینی» و بعد از وی آقای «جابر خرم‌نیا» همراه بود، توانست در بین خبرگزاری‌های استان حرف اول را بزند.

امیری اضافه کرد: این خبرگزاری برخلاف انتظارات خلاف واقع برخی زیاده‌طلبان در استان مشی انقلابی خود را حفظ کرده و در حوزه رسانه‌ای استان قزوین حرفی برای گفتن داشته باشد.

سخنگوی خانه مطبوعات استان قزوین تأکید کرد: به دلیل تعامل نزدیک با خبرنگاران خبرگزاری ایسنا در قزوین، به‌حق می‌توانم همه این دوستان را افرادی دغدغه‌اند و مطالبه گر بنامم چراکه خبر را فقط محدود به حوزه اطلاع‌رسانی نکرده و با قدم نهادن در وسط معرکه آسیب‌های اجتماعی سعی در آسیب‌شناسی آن‌ها دارند.

وی با تبریک سالگرد تأسیس خبرگزاری ایسنا خاطرنشان کرد: این خبرگزاری در استان با انتشار صحیح اخبار و مطالبه گری‌های خود به‌خوبی ثابت کرد که می‌توان سیاسی بود اما از سیاسی‌کاری، سیاست زدگی و خیانت در حوزه خبررسانی دوری کرد.

امیری تأکید کرد: به‌یقین ایسنا خود را از تار عنکبوت رخوت و روزمرگی که دیگر رسانه‌ها به دور خود تنیده‌اند، دور کرده است.

مدیرمسئول پایگاه خبری صبح قزوین با اشاره به اینکه یکی از زمینه‌هایی که لازم است خبرگزاری ایسنا در آن حوزه حضور پررنگ‌تری داشته باشد انتشار گزارش‌های اجتماعی، فرهنگی و مطالبه‌گری آن‌هاست، افزود: البته طی ماه‌های اخیر این موضوع بهبودیافته و شاهد گزارش‌های باکیفیتی از خبرنگاران باانگیزه در این رسانه مردمی هستیم.

وی ادامه داد: بی‌شک زمانی می‌توان مدعی بود کار رسانه‌ای تأثیرگذار انجام داده‌ایم که ترس از هجمه و سرزنش‌ها را کنار گذاشته و در مسیر رسالت اصلی خود که حق‌گویی و حق‌طلبی است قدم برداریم.

این فعال رسانه‌ای استان قزوین در پایان اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک باید پاسخگوی قلم و رسانه‌ای باشیم که همچون منبری تأثیرگذار در دستان ما قرار داشته و می‌توانستیم قدم‌های بزرگی با آن برداریم و معتقدم همکاران گرامی در ایسنا طی چند سال گذشته در این زمینه خوب عمل کرده‌اند.

انتهای پیام