• شنبه ۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9610-193-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

رئیس دانشگاه صنعتی شریف:

ایجاد اعتمادبه‌نفس رمز موفقیت دانشگاه شریف/دانشگاه‌ها به پژوهش و کارآفرینی توجه ویژه کنند

رئیس دانشگاه صنعتی شریف گفت: در دانشگاه‌ها علاوه بر امر آموزش باید به پژوهش، فن‌آوری و کارآفرینی هم پرداخته شود تا خروجی‌های آن‌ها اثربخشی بیشتری در کشور داشته باشند.

محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف، در حاشیه برگزاری همایش «روشنای دانش» به منظور نکوداشت چهره ماندگار کشور دکتر «جواد صالحی»، در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره موفقیت‌های این دانشگاه در جهان و کشور اظهار کرد: مهم‌ترین دلیل این موفقیت در سطح ملی و بین‌المللی پایه‌گذاری دقیق، منظم و مرتب است. 

وی افزود: در این دانشگاه از زمان افتتاح تاکنون تلاش شد تا اعتمادبه‌نفس را در جوانان ایجاد کند لذا مبنای کار این دانشگاه تربیت جوانانی برای حل مشکلات و مسائل کشور بود. 

فتوحی با بیان اینکه تلاش و همت دانشگاه صنعتی شریف این است تا جوانان اثربخشی اجتماعی را در جامعه داشته باشند، تصریح کرد: این هدف‌گذاری باعث ایجاد اعتمادبه‌نفس لازم در جوانان شده و تلاش و همت آن‌ها برای انجام فعالیت‌ها و اقداماتی در راستای حل معضلات کشور هدایت‌شده است. 

این مسئول ادامه داد: تقدیر از بزرگان و فعالان علمی کشور در حقیقت تقدیر و تکریم از دانشمندان راه گشایی برای جوانان و نیروی انسانی آتی کشور است. 

وی تأکید کرد: دانشگاه در برهه‌ای از زمان صرفاً رسالتش تربیت نیروی انسانی در حد کارشناسی و کارشناسی ارشد و تحویل آن‌ها به جامعه بود اما امروز علاوه بر این رسالت باید دانشگاه‌ها به سمت رسالت جدیدی رهنمون شوند. 

رئیس دانشگاه صنعتی شریف عنوان کرد: این رسالت جدید دانشگاه‌ها تربیت نیروی انسانی برای برخورداری از توانایی و مهارت کافی در راستای کارآفرین بودن در جامعه است. 

وی بیان کرد: داشتن توان کارآفرینی موجب می‌شود هم خود شخص اشتغال لازم را داشته و هم اثرگذاری بیشتری را در صورت جذب در جایی داشته باشد. 
 
فتوحی در پایان خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها علاوه بر امر آموزش باید به سمت پژوهش، فن‌آوری و کارآفرینی هم بپردازند تا خروجی‌های آن‌ها اثربخشی بیشتری در کشور داشته باشند. 

انتهای پیام