• یکشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-797-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

بیش از 63 درصد تاکستانی‌ها کارت ملی هوشمند گرفتند

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان تاکستان اعلام کرد: این اداره تاکنون برای بیش از 63 درصد واجدین شرایط کارت هوشمند ملی صادر کرده است.

در آستانه سالروز صدسالگی ثبت‌احوال و با شعار «ثبت‌احوال نوین_ هویت دیجیتال»، محمدصادق زمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: امروزه سازمان ثبت‌احوال به‌صورت سازمانی و با شخصیت حقوقی مستقل است که به لحاظ ساختار، اداری، مالی، اجرایی، شرح وظایف و مسئولیت‌هایی که بر عهده دارد بر این استقلال متکی است.

وی ادامه داد: این سازمان تابع وزارت کشور است و کلیه ادارات ثبت‌احوال تابع اداره مرکزی بوده و ملزم به رعایت و اعمال قوانین و آئین‌نامه‌های مصوب در سطح کشور است.

رئیس اداره ثبت‌احوال شهرستان تاکستان گفت: در حال حاضر مهم‌ترین مأموریت پیش روی این اداره، پوشش کارت هوشمند ملی برای کلیه همشهریان واجد شرایط است که در این راستا اداره ثبت و احوال شهرستان تاکستان برای 63.9 درصد واجدین شرایط کارت هوشمند ملی صادر کرده است.

وی یادآور شد: خدمات سجلی به همشهریان، این اداره در ۹ ماهه ابتدای سال ۹۶ برای 2 هزار و 274 نوزاد شناسنامه صادر کرده است و همچنین ۸۰۳ فقره ازدواج در سامانه ثبت‌احوال این شهرستان به ثبت رسیده است.

زمانی در پایان خاطرنشان کرد: تعداد 8 هزار و 253 جلد شناسنامه زیر و بالای ۱۵ سال در این اداره صادر و به مردم این شهرستان تحویل داده‌شده است.

انتهای پیام