• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-3492-5
  • منبع خبر :
  • چاپ

مطالبات مردمی زیر ذره‌بین ایسنا:

مسئولان گوش شنوای درد مردم باشند/ پیگیری مطالبات از راه قانون و مراجع ذی‌صلاح

مردم غیور و همیشه در صحنه قزوین با وجود مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی که در طی سالیان با آن مواجه بوده‌اند نشان دادند که در حمایت از جمهوری اسلامی و حفظ آرمان‌های انقلاب با تمسک به منویات رهبری و قانون اساسی مطالبات خود را پیگیری می‌کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
مردم غیور و همیشه در صحنه قزوین با وجود مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی که در طی سالیان با آن مواجه بوده‌اند نشان دادند که در حمایت از جمهوری اسلامی و حفظ آرمان‌های انقلاب با تمسک به منویات رهبری و قانون اساسی مطالبات خود را پیگیری می‌کنند. حضور پرشور مردم در روز 9 دی همدوش با 1200 نقطه کشور به‌منظور گرامی‌داشت حماسه یوم‌الله 9 دی نشان از وحدت و همدلی در مقابل توطئه دشمنان داخلی و خارجی داشت.

همواره حضور به‌موقع، پرشور و سازنده مردم از گروه‌های مختلف با هر سلیقه و گرایش سیاسی به‌ویژه نسل جوان در بزنگاه‌های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی موجب ناامیدی دشمنان شده و تیر خلاصی را به سمت آن‌ها پرتاب کرده است، چرا که دشمنان قصد و نیت شیطنت‌آمیزی را علیه انقلاب اسلامی در سر می‌پروراندند و چشم طمع به بحران سیاسی داخل کشور دوخته‌اند.

به میان مردم رفته و مطالبات آن‌ها از مسئولان و انتظارات‌شان برای بهبود وضعیت کنونی و دیدگاه آن‌ها در خصوص برخی ناآرامی‌ها در فضای کشور را جویا شدیم.

 

مطالبات ملت، رفاه و عزت است

بانوی مدرس دانشگاه گفت: متأسفانه جریانی در کشور راه افتاده که مطالبات مردم را برعکس نشان می‌دهد در حالی که مردم خواهان عزت و رفاه در جامعه هستند.

وی تصریح کرد: مردم می‌خواهند که از نظر معیشتی رفاهی نسبی در جامعه حاکم شود و با اصلاح وضع موجود جلوی فسادی که در برخی از دستگاه‌های اداری ریشه دوانده گرفته شود.

این مدرس دانشگاه بیان کرد: متأسفانه برخی با سوءاستفاده از این خواسته به‌حق مردم به بیان دیدگاه‌ها و امیال ناحق خود می‌پردازند.

وی با بیان اینکه در راهپیمایی 9 دی نیز حضور داشت؛ ادامه داد: ملت نباید اجازه دهند سوءاستفاده‌کنندگان و فتنه‌گران در صفوف آن‌ها وارد شده و مطالبات اصلی را خدشه‌دار کنند.

این بانوی قزوینی خاطرنشان کرد: مسئولان می‌دانند که مردم چه می‌خواهند و چه مشکلاتی دارند، آن‌ها می‌دانند مردم از اختلاس و فساد اداری رنج می‌برند اما همت لازم را برای رفع آن ندارند لذا نیاز است شجاعت و همت خود را برای حل این مشکلات و دغدغه‌ها به کار ببرند. 


مسئولان به فکر گرانی، مردم و جوانان باشند

مریم نوروزی بانوی خانه‌دار قزوینی با بیان اینکه دشمنان می‌خواهند در ایران توطئه کنند، گفت: در راهپیمایی‌هایی مانند 9 دی حاضر می‌شویم تا بگوییم ما هستیم، انقلاب اسلامی را دوست دارم و دشمنان و فتنه‌گران هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

وی با تأکید بر اینکه نخواهیم گذاشت عده‌ای در کشور توطئه کنند و هرج‌ومرج به راه بیندازند اظهار کرد: دشمن از حرکت عده‌ای که از روی جهالت برای موضوع گرانی در خیابان جمع شده و شعار دادند، سوءاستفاده می‌کند برای همین باید مسئولان و مردم مراقب باشند و آن‌ها را آگاه کنند.

وی عنوان کرد: مسئولان به فکر گرانی، مردم و جوانان باشند چون ما به آن‌ها رأی داده و آن‌ها را انتخاب کرده‌ایم، پس باید به درد مردم رسیدگی کنند و جلوی گرانی را باید بگیرند.

این بانوی قزوینی با بیان اینکه خود سرپرست خانواده است، خاطرنشان کرد: وضعیت به‌گونه‌ای است که زندگی برای مردم سخت شده لذا نیاز است مسئولان با مردم حرف بزنند و به میان آن‌ها بیایند. 


مسئولان با ملت راه بیایند و به بیراهه نروند

سید حبیب‌الله حاج‌میری پدر شهیدان مصطفی و محسن حاج میری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: به خاطر حمایت از رهبرم با عصا در جمع مردمی 9 دی حاضر شدم چرا که همه وجود ما برای ایشان است.
 
وی با بیان اینکه ملت آمادگی دفاع از انقلاب را دارند، ادامه داد: جز فرمان امام خامنه‌ای نباید کاری کرد و ان‌شاء‌الله که تا ظهور امام عصر(عج) عمر پربرکت داشته باشند.

وی تصریح کرد: امروز امنیتی که در کشور وجود دارد مرهون خون شهدا است؛ نباید آن‌ها را از یاد ببریم و برای ادامه راهشان همواره در صحنه باشیم.

پدر شهیدان حاج‌میری خطاب به مسئولان با بیان اینکه باید به فکر مردم باشند، گفت: مسئولان با ملت راه بیایند و به بیراهه نروند و در مسیر انجام‌ وظیفه و خدمت‌رسانی به مردم قدم برداشته و به مردم مستضعف توجه بیشتری کنند.


برخی به سبب نداشتن بصیرت و آگاهی در دام توطئه‌گران می‌افتند

ببانوی فعال فرهنگی گفت: بانوان در صحنه‌های مختلف انقلاب حضوری پررنگ داشته و دارند و با حضور خود به فتنه‌گران اعلام می‌کنند که ملت هشیار هستند.
 
وی افزود: برخی به سبب نداشتن بصیرت و آگاهی در دام توطئه‌گران می‌افتند لذا نیاز است زمینه آگاهی و هشیاری آن‌ها ایجاد شود.

این بانوی قزوینی گفت: مسئولان بدانند که زیر ذره‌بین مردم هستند بنابراین اگر خطا کنند ممکن است به پای همه نوشته شود؛ بنابراین مسئولان باید به سمت حل مشکلات مردم قدم بردارند.


مردم مطالبات خود را از راه قانونی و مراجع ذی‌صلاح پیگیری کند

محمد نجفی یک کارگر گفت: برای دفاع از راه و خون شهدا و هزینه‌هایی که برای این انقلاب اسلامی‌شده همواره خود به همراه همسر و فرزندم در تجمع‌ها و راهپیمایی‌هایی مانند 9 دی حاضر می‌شویم.

وی ادامه داد: این حضور به آمریکایی‌ها و عوامل آن اعلام می‌کند ملت ایران آگاه است و شما هیچ کاری نمی‌توانید انجام دهید چرا که ما رهبری آگاه داریم و رهنمودهای ایشان تمامی نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کند و فاقد اعتبار و ارزش است.

این قزوینی با اشاره به برخی تحرکات که به بهانه پیگیری مطالبات مردمی در برخی از شهرها انجام شد و دشمن قصد بهره‌برداری از آن به نفع خود داشت، خاطرنشان کرد: اگر کسی مطالباتی دارد باید از راه قانونی و مراجع ذی‌صلاح پیگیری کند نه اینکه زمینه سوءاستفاده دشمنان و فتنه‌گران را ایجاد کند.

نجفی با بیان اینکه حرف مردم به مسئولان این است که ما پیرو رهبری نظام بوده و پای انقلاب خود تا آخرین لحظه هستیم، تأکید کرد: مسئولان باید پشت رهبر قرار بگیرند چرا که اگر فرمایشات ایشان به‌موقع انجام شود و مورد توجه قرار بگیرد کار به اینجا نخواهد کشید که عده‌ای در خیابان دست‌نشانده دشمنان و عوامل بیگانه قرار بگیرند. 


سخن آخر: مسئولان گوش شنوایی برای شنیدن مطالبات مردم داشته باشند

راه حل مشکلات اقتصادی کشور، تحقق اقتصاد مقاومتی با توجه به منویات مقام معظم رهبری است؛ مردم نیز در کشتی انقلاب حاضر و به دنبال هدف مشخص اعتلای انقلاب اسلامی و رشد آن در کنار عزت نظام اسلامی هستند و اجازه سوءاستفاده برخی فرصت‌طلبان را برای غبارآلود کردن فضای جامعه نخواهند داد و مطالبات خود را از مراجع قانونی پی‌گیری خواهند کرد.

مسئولان نیز گوش شنوایی برای شنیدن و توجه به مطالبات مردم داشته و فارغ از مسائل سیاسی و حزبی برای حل مشکلات مردم، مسائل اقتصادی و معضل بیکاری گام بردارند.
 
گزارش: رقیه ملاحسنی خبرنگار ایسنا در قزوین

انتهای پیام