• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

توجه به سبک زندگی دینی در برنامه‌های صداوسیمای مرکز قزوین

مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین گفت: توجه به مباحث معرفتی و قرآنی در برنامه‌های مختلف تولیدشده در مرکز صداوسیمای قزوین همواره مورد تأکید است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حسن اکبری مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین، با اشاره به رویکرد این مرکز در ارائه برنامه‌های متناسب با سبک زندگی دینی و قرآنی اظهار کرد: توجه به مباحث معرفتی و قرآنی در برنامه‌های مختلف تولیدشده در مرکز صداوسیمای قزوین همواره مورد تأکید است.

وی افزود: دو برنامه «رنگ زندگی» و «کلبه مهر» ازجمله برنامه‌هایی هستند که در صداوسیمای قزوین با رویکردی اجتماعی و آموزنده با تمرکز بر سبک زندگی صحیح در حال تولید است و ازآنجاکه جامعه هدف در این برنامه‌ها خانواده‌ها هستند، تلاش می‌شود مهارت‌های زندگی، روش‌های صحیح تربیت فرزند و تحکیم بنیان خانواده را به مخاطبان آموزش داده شود.

این مسئول اعلام کرد: «رنگ زندگی» یکی از برنامه‌هایی است که با رویکرد محورهای چهارگانه «دین، اخلاق، امید و آگاهی» در سیمای مرکز قزوین تولید و پخش می‌شود.

اکبری تصریح کرد: همچنین برنامه رادیویی «کلبه مهر» نیز به‌منظور آشنایی مخاطبان با سبک زندگی ایرانی اسلامی در صدای مرکز قزوین تهیه و تولید می‌شود.

وی بیان کرد: در این برنامه‌ها کارشناسان به تبیین بخش‌های مختلف سبک زندگی پرداخته و مباحث مختلفی چون موضوعات دینی، معرفتی و قرآنی را برای مخاطبان خود ارائه می‌کنند.

مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین عنوان کرد: اهتمام صداوسیمای مرکز قزوین در انعکاس محافل قرائت قرآن در راستای ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه است لذا یکی از برنامه‌هایی که در ماه رمضان پخش شد، برنامه زنده جزء خوانی تلاوت قرآن کریم با حضور قاریان برجسته استان در مسجد جامع المهدی قزوین بود.

وی ادامه داد: این برنامه قرآنی در ارزیابی‌های «شورای عالی قرآن رسانه ملی» در میان تمامی مراکز صداوسیما توانست رتبه عالی را کسب کند.

اکبری به برنامه‌های پیش از اذان در صداوسیمای مرکز قزوین نیز اشاره کرد و افزود: دو برنامه «لحظه‌های آسمانی» در صدا و «سرای معرفت» در سیما پیش از پخش اذان تولید و پخش می‌شود که در آن مباحث مختلفی با رویکرد بیان احکام و ارزش‌های اسلامی، تعمیق باورهای دینی، معرفی و ترویج الگوهای اخلاقی و رفتاری قرآنی موردتوجه قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: در این برنامه‌ها مخاطب با احکام و مباحث اسلامی و معارفی آشنا شده و به شبهات موجود در این حوزه نیز پاسخ داده می‌شود.

مدیر دفتر و روابط عمومی صداوسیمای مرکز قزوین در پایان از آمادگی صداوسیما برای پوشش برنامه‌های مختلف قرآنی و معرفتی در سطح استان خبر داد و گفت: نهادها و سازمان‌های مختلف می‌توانند با اعلام ریز برنامه‌های خود به صداوسیما از فرصت داده‌شده توسط این مرکز برای اطلاع‌رسانی و پخش اخبار برنامه‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام