• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 9610-2297-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تجهیز 700 هکتار از اراضی کشاورزی بوئین‌زهرا به سامانه نوین آبیاری

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 772 هکتار سامانه نوین آبیاری در اراضی کشاورزی این شهرستان اجراشده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین فریدون نقی زاده اظهار کرد: تاکنون 7 هزار و 550 هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان به سامانه نوین آبیاری مجهز شده است.

وی ادامه داد: طی سال‌های 95 و 96 بیش از 50 میلیارد ریال اعتبار بلاعوض به بهره‌برداران در قالب اجرای سامانه آبیاری تحت‌فشار پرداخت‌شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا خاطرنشان کرد: در راستای مصوبات سفر هیئت دولت به استان در سال 95، سهمیه شهرستان جهت اجرای سامانه نوین آبیاری 5 هزار هکتار تعیین‌شده که هم‌اکنون برای 7 هزار و 903 هکتار از اراضی کشاورزی تشکیل پرونده شده است.

وی اضافه کرد: همچنین 3 هزار و 400 هکتار در حال مطالعه و یک هزار و 808 هکتار مطالعه شده و 3 هزار و 100 هکتار نیز در حال اجرا برای سامانه‌های نوین آبیاری است.

نقی زاده تصریح کرد: با توجه به بحران کم‌آبی باید با ترویج و حمایت از کشاورزان و باغداران در جهت توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در اراضی کشاورزی در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی، افزایش راندمان آبیاری و بهبود مدیریت آبیاری حرکت کرد.

به گفتهٔ مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بوئین‌زهرا؛ در حال حاضر حدود 30 هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان شرایط و بستر لازم برای اجرای سامانه نوین آبیاری را دارد.

انتهای پیام