• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10190-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

شرکت برق قزوین درحال حاضر به هیچ پیمانکاری بدهکار نیست

مدیرعامل شرکت توزیع برق قزوین گفت: مسئله بدهی به پیمانکاران در شرکت برق قزوین حل‌شده است و در حال حاضر پیمانکاری وجود ندارد که به آن بدهکار باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، سعید بهادیوند چگینی در مراسم افتتاحیه ۱۳ پروژه صنعت برق قزوین که در سالن اجتماعات شرکت توزیع برق برگزار شد، تصریح کرد: این پروژه‌ها تلفیق پروژه‌های شرکت برق منطقه‌ای زنجان در استان قزوین و پروژه‌های توزیع برق قزوین است که دو نیروگاه تولید پراکنده امروز افتتاح شده و باقی پروژه‌ها نیز در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: اعتبار این پروژه‌ها بالغ‌بر 423 میلیارد ریال برآورد شده است که با افتتاح آن‌ها گام مؤثری در جهت ارتقا و توسعه صنعت برق قزوین برداشته می‌شود، با اقدامات مؤثر که در سال‌های اخیر صورت گرفته شاهد ارتقا ظرفیت پست‌های فوق توزیع در استان هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق قزوین با اشاره به پروژه‌های قابل‌افتتاح اظهار کرد: امروز بخشی از پروژه‌های حوزه مسکن مهر و روشنایی معابر، احداث زیرساخت‌های توزیع استان قزوین افتتاح می‌شود و بخش دیگر آن در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی یادآور شد: استان قزوین حدود ۵۸۰ هزار مشترک برق دارد و دارای پیک باری بالغ‌بر 770 مگاوات برق تزریق می‌کند، در این میان حدود ۳۰ درصد مربوط به سیستم‌های برودتی است که در فصل تابستان اضافه می‌شود.

چگینی خاطرنشان کرد: نکته حائز اهمیت این است که 67 درصد برقی که از شبکه دریافت می‌کنیم در بخش تولید یعنی در حوزه‌های کشاورزی و صنعت به فروش می‌رسد که قابل‌توجه است.

وی افزود: درواقع آنچه باعث موفقیت شرکت برق شده است بهره‌برداری از نیروهای انسانی خوب و همراه است که کمک‌رسان بودند و باعث اتفاقات خوبی در استان شده است به‌طوری‌که بخش بدهی به پیمانکاران حل‌شده است و در حال حاضر پیمانکاری وجود ندارد که به آن بدهکار باشیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق قزوین خاطرنشان کرد: علی‌رغم تنگناهای مالی موجود، امروز یکی از شاخص‌های عمده شرکت برق قزوین کاهش تلفات است، میزان مطلوب کاهش تلفات در کشور 7.7 بود که در حاضر با هدف‌گذاری انجام‌شده 7.2 شده است.

وی تأکید کرد: ما جزو استان‌هایی هستیم که میزان تلفات مرتبط با برق را کشور کاهش داده‌ایم، درزمینهٔ انرژی توزیع نشده نیز با روند کاهشی روبه‌رو هستیم، همچنین در حوزه‌های مختلف کارهای مختلفی صورت گرفته که روند خوبی داشته است.

انتهای پیام