• چهارشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10390-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

صبح امروز؛ درگیری برای معامله زمین پای چوبه دار پایان یافت

دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: فردی که در معامله یک قطع زمین درنتیجه عصبانیت طرف مقابل خود را به قتل رسانده بود، به دار مجازات آویخته شد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: آخرین روزهای اسفند سال 1388 طی تماس تلفنی، وقوع یک فقره ضرب‌وجرح بین دو نفر در روستای زاغه به پلیس شهرستان آبیک گزارش شد.

وی ادامه داد: ضارب متواری و مضروب احمد مافی به بیمارستان اعزام شد که در آنجا به علت شدت جراحات وارده فوت کرد.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین اضافه کرد: مأموران پلیس پس از بررسی‌های انجام‌شده و تحقیقات میدانی با دریافت مجوزهای قضایی، در همان روز فردی به نام سعید. الف را به‌عنوان متهم دستگیر کردند.

وی افزود: متهم در اظهاراتش عنوان کرد که «در داخل مغازه‌ام بودم که مافی آمد و با خودرواش به سمت زمینی که قبلاً به وی فروخته بودم و بعداً معامله را فسخ کرده بودم، رفتیم. مافی از بابت اینکه چرا معامله را فسخ نمودی و زمین را به قیمت بالاتری به شخص دیگری فروختی بسیار عصبانی بود».

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی خاطرنشان کرد: متهم اعتراف کرد که در داخل خودرو باهم درگیر شدیم و مقتول از داشبورد خودرواش چیزی شبیه طلق یا شیشه چراغ جلوی ماشین درآورد که قصد داشت بنده را بزند، بنده دستش را گرفتم و یکی دو ضربه به گردن او زدم که ناگهان متوجه خونریزی زیاد از ناحیه گردن وی شدم البته در همین حین ماشین به داخل یک جوی آب افتاد.

وی عنوان کرد: با ارجاع پرونده به شعبه اول بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب آبیک، بازسازی صحنه قتل انجام و متهم مجدد در هنگام بازسازی صحنه قتل اظهار قبلی خود را تکرار کرد و ادعا کرد وقتی دیدم خون به سروصورت بنده پاشید، ترسیدم و فرار کردم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین تصریح کرد: پزشکی قانونی نیز علت قتل را «بریدگی ناحیه گردن و خونریزی ناشی از آن» تعیین و اعلام کرد، با تکمیل تحقیقات توسط بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب آبیک و پس از صدور قرار مجرمیت و تنظیم کیفرخواست، پرونده به محاکم کیفری استان قزوین ارسال و در شعبه دوم دادگاه کیفری استان قزوین تحت رسیدگی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: پرونده در شعبه دوم دادگاه کیفری منجر به صدور رأی قصاص نفس شد و البته رأی صادره توسط شعبه هفدهم دیوان عالی کشور تائید شد.

حجت‌الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به این پرونده اظهار کرد: بررسی گذرای برخی از دعاوی و پرونده‌ها نشان می‌دهد که لازم است خانواده‌ها در تربیت فرزندان خویش موضوع صبر و خویشتن‌داری را به‌خوبی موردتوجه قرار دهند.

وی یادآور شد: کنترل خشم و پیگیری مطالبات از مجاری قانونی یکی از مسائل مهمی است که بی‌توجهی به آن موجب تشدید اختلافات و حتی تبدیل پرونده‌های سبک به پرونده‌های سنگین می‌شود.

به گزارش ایسنا، اجرای حکم قصاص محکوم‌علیه صبح روز جاری با حضور معاون دادستان عمومی و انقلاب قزوین، دادیار اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب قزوین، نمایندگانی از نیروی انتظامی، پزشکی قانونی، سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولین ندامتگاه مرکزی قزوین توسط اولیاء دم مقتول به مرحله اجرا درآمد.

انتهای پیام