• پنجشنبه ۲۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-10890-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین:

شهر اقبالیه نیازمند تصویب طرح ساماندهی و بازآفرینی است

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: شهر اقبالیه با توجه به موقعیت قرارگیری و جمعیت زیاد نیازمند ساماندهی و بازآفرینی است که برای این کار باید یک طرح جامع بازآفرینی تهیه شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین، مسعود حق لطفی در نشست مشترک با محمدی نماینده مجلس و اکبری شهردار اقبالیه با اشاره به وجود جمعیت قابل‌توجه در اقبالیه اظهار کرد: اداره کل راه و شهرسازی آمادگی دارد تا برای شهر اقبالیه اقدام کرده و جلسات ستاد بازآفرینی مستقل برگزار کند.

وی افزود: در گام نخست باید یک طرح جامع و مناسب بازآفرینی برای این شهر تهیه و تصویب شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص واگذاری قیر به شهر اقبالیه خاطرنشان کرد: تاکنون 650 تُن قیر به اقبالیه جهت بهسازی و مناسب‌سازی معابر و خیابان‌های شهر واگذارشده است.

وی عنوان کرد: علی‌رغم آمادگی اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین برای واگذاری قیر به شهرداری‌های استان، هنوز بیشتر شهرداری‌ها پیگیر دریافت قیر خود نشده‌اند.

حق لطفی افزود: استان قزوین در حال حاضر در خصوص واگذاری قیر وضعیت مناسبی نسبت به دیگر استان‌های هم‌جوار دارد.

وی در خصوص لزوم ایجاد شرایط یکسان برای همه مردم در راستای توسعه شهر تأکید کرد: متقاضیانی که در کمیسیون ماده 5 استان تغییر کاربری می‌دهند باید عوارض نوسازی پرداخت کنند تا ضمن برقراری عدالت اجتماعی درآمدهای پایدار و ضابطه‌مند برای شهرداری‌ها ایجاد شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین در خصوص موضوعات املاکی اداره کل نیز تصریح کرد: بازخوانی پرونده‌ها به‌سرعت در حال انجام است و همچنین موضوع تک‌برگی کردن اسناد نیز در دست اقدام است.

وی افزود: امیدواریم در آینده نزدیک راهکارهای مناسب و ساده‌ای پیش‌بینی شود تا پروژه‌های نیمه‌تمام دولتی که اعتباری برای تکمیل آن‌ها نیست به بخش خصوصی واگذار شود تا به بهره‌برداری از آن‌ها شاهد اتلاف و هدررفت بیت‌المال نباشیم.

حق لطفی در پایان گفت: کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان قزوین با دریافت کمترین حقوق و مزایا نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، طراحی، برنامه‌ریزی، نظارت و اجرای حساس‌ترین و مهم‌ترین طرح و پروژه‌های استان را بر عهده داشته و همواره تلاش می‌کنند تا بهترین و مناسب‌ترین راه‌ها را برای دست یافتن به نتیجه‌های مطلوب برای شهر و استان طی کنند.

انتهای پیام