• جمعه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-5492-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

کوتاه کردن پای مفسدان از جغرافیای مدیریتی

امام‌جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه قزوین گفت: تعداد اندک مفسدان زمین‌خوار، کارخانه‌خوار و در یک‌کلام حرام‌خوار از جغرافیای مدیریتی حذف شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می‌شود، با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی در قدردانی از بصیرت، بینایی و حضور آحاد ملت همیشه درصحنه، اظهار کرد: تعبیر رهبر فرزانه انقلاب بسیار گرانقدر است و شامل کسانی بود که در مقابل فتنه، چشمشان بینا بود و اقدام و عمل از آن‌ها دیده شد.

وی تصریح کرد: رهبری نسبت به این جماعت مؤمنِ پای‌کار فرمودند که من هزاران بار از مردم تشکر می‌کنم و قدردانی ایشان لطفی است که نصیب مردم شد چراکه ولی‌فقیه و رهبر دینی ما این‌گونه ابراز رضایت می‌کنند و این ابراز رضایت در حقیقت به معنای رضایت خداوند از مردم است.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: مردم در مقابل فتنه غیرت نشان دادند و وقتی مشاهده کردند پرچم جمهوری اسلامی ایران که نام مقدس خداوند بر آن نقش بسته است، به آتش کشیده می‌شود و فتنه گران به‌ناحق خون می‌ریزند و قصد آتش زدن مقدسات دینی نظیر مساجد را دارند، غیرت ایمانی و دینی آرامشان نگذاشت و به میدان آمدند و اجازه ندادند آن روند شیطانی، استکباری و صهیونیستی ادامه پیدا کند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: ما نیز وظیفه خودمان می‌دانیم تا از راهپیمایی باشکوه و حضور آحاد مردم درصحنه در روزهایی که فتنه‌گران خواب‌های آشفته دیده بودند و جنون و دیوانگی آن‌ها با مدیریت مستکبرانی نظیر ترامپ و همراهی صهیونیست‌ها، انگلیسی‌ها و بودجه سعودی‌ها و منافقان به میدان آمدند، قدردانی کنیم چراکه این حضور مردم بود که نقشه‌های آن‌ها را مانند عملیات مرصاد و جنگ تحمیلی یک‌بار دیگر نقش بر آب کرد و سر همه آن‌ها مانند گذشته بازهم به سنگ خورد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی محکومیت اغتشاشات اخیر اذعان کرد: حضور حماسی مردم قزوین در این راهپیمایی را به همه شهروندان عزیز، شهیدپرور و انقلابی تبریک می‌گوییم و از همه مردم به‌واسطه این حضور پرشور قدردانی می‌کنیم؛ اسم همه شما عزیزان در لیستی نوشته شد که رهبر معظم انقلاب فرمودند من از آن‌ها هزاران بار تشکر می‌کنم.

امام‌جمعه قزوین افزود: از زحمات شبانه‌روزی نیروهای نظامی و انتظامی و مردمی، سپاه پاسداران مقتدر، بسیج مردمی، سربازان گمنام امام زمان (عج) و همه عزیزانی که در ایام فتنه‌گری آشوبگران به میدان آمدند و امنیت استان را حفظ کردند، تشکر می‌کنیم.

وی ادامه داد: در تأمین امنیت و مقابله با اغتشاشات اخیر در استان قزوین شاهد بودیم که همه باهم و با همدلی و وحدت توانستیم آتش فتنه‌ها را خاموش‌کنیم و بار دیگر قدرت و اقتدار مسلمانان و نظام مقدس جمهوری اسلامی در سراسر کشور طنین‌انداز شد.

آیت‌الله عابدینی اذعان کرد: همین‌طور خوشحال هستیم که خدای متعال شکست مفتضحانه و خفت‌بار را نصیب مثلث شوم استکبار جهانی و سعودی‌های تکفیری- وهابی و منافقین کرد، در این اغتشاشات شاهد بودیم که این مثلث شوم به دنبال ایجاد مشکل برای کشور و انقلاب ما بودند اما در اتفاقات اخیر مشخص شد که اخباری که از داخل کشورمان به دشمنان منتقل می‌شود، اخبار بسیار فریبنده‌ای است.

این خطیب جمعه قزوین اضافه کرد: عده‌ای از منافقان داخلی خواب‌های خود را برای دشمنان انقلاب ما در خارج از کشور تعریف می‌کنند و استکبار جهانی با این خواب‌ها هیجانی شده و گمان می‌کند می‌تواند انقلاب ما را سرنگون کند؛ اما با مشاهده واقعیت‌های جامعه ما خاطرات شکست‌های پی‌درپی در طول تاریخ انقلاب، برایشان زنده می‌شود.

وی در ادامه بیان کرد: هرکجا تا امروز مسئولان ما سخنان امام راحل (ره) و رهبر فرزانه انقلاب را جدی نگرفته‌اند، متضرر شده‌ایم و هرکجا فرمان رهبر را گوش کردیم، موفق شدیم و همه موفقیت‌هایی که در طول تاریخ انقلاب داریم، مرهون و مدیون پیروی از فرمایشات رهبری است.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: بازهم جا دارد که گوش‌به‌فرمان رهبری باشیم و امروز که ایشان بر اهمیت اقتصاد مقاومتی تأکید می‌کنند، بدانیم که تنها راه چاره برای نجات کشور، اقتصاد مقاومتی و توجه به این عرصه مهم است.

خطیب جمعه قزوین افزود: رهبری فرمودند به آمریکایی‌ها و متحدانشان اعتماد نکنید و باید باور کنیم که اعتماد به دشمنان جز خسارت، شکست، زیان و مشاهده رفتار منافقانه از آن‌ها چیزی برای ما به بار نیاورده و نخواهد آورد.

وی اضافه کرد: باور کنیم که امتثال سخنان رهبری که برگرفته از آیات قرآن، رسول گرامی اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است، موفقیت و پیروزی به همراه دارد و اگر نسبت به فرمایشات ایشان بی‌توجه باشیم، قطعاً متضرر می‌شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: استان قزوین، استانی صنعتی، کشاورزی و دانشگاهی است که صاحب دانشمندان جوان و نیروهای فعال و انسان‌های غیرتمندِ اهل کار و کوشش است و بااین‌همه ظرفیت خداوند حجت را بر مسئولان تمام کرده است و از مسئولان می‌خواهیم تا فرصت‌های اشتغال را در استان فعال کنند.

امام‌جمعه قزوین تصریح کرد: نیروی کار و بستر ایجاد اشتغال در استان قزوین بسیار وجود دارد و فقط یک مدیریت باتدبیر و دلسوزانه می‌باید تا این بسترهای کار و انسان‌های غیرتمند و فارغ‌التحصیلان را به میدان آورده و مشکلات را از پیش روی استان کنار بگذارند.

وی خاطرنشان کرد: این‌ها خواسته‌های مردم است و دشمن می‌خواهد از این خواسته‌های به‌حق مردم سوءاستفاده کند و مسئولان باکار، تلاش و فراهم کردن زمینه‌های اشتغال نباید اجازه سوءاستفاده را به دشمنان بدهند.

آیت‌الله عابدینی یادآور شد: اگر اشتغال ایجاد شود، مشکلات گرانی و وابستگی‌های به اجانب حل خواهند شد و دیگر شاهد سوءاستفاده‌ها نخواهیم بود.

خطیب جمعه قزوین به مشکلات مفاسد اقتصادی نیز اشاره و بابیان اینکه تعداد مفسدان اندک است، تأکید کرد: ما قدردان مدیران پاک دست، زحمت‌کش و دلسوزی که اکثریت قاطبه مدیران ما را تشکیل می‌دهند، هستیم اما هم مدیران و هم مردم باید قیام کنیم تا با تعداد اندک مفسدان زمین‌خوار و مفسدان کارخانه خوار که کارخانه‌ها را با تعداد زیادی کارگر به نابودی می‌کشانند و به خاطر مطامع دنیایی کارخانه را در شرایط نامطلوب قرار می‌دهند و به فکر کارگران بی‌کار نیست، مبارزه کنیم.

وی اذعان کرد: مفسدانی که از مقام خود سوءاستفاده می‌کنند و افراد نالایق را کنار نمی‌گذارند و نمی‌بینند که نالایقی آن‌ها به جامعه آسیب می‌رساند و آن‌هایی که افراد لایق را به انزوا می‌کشانند و فرصت را برای کار و خدمت از دست آن‌ها می‌گیرند، باید از جغرافیای مدیریتی جامعه ما کنار گذاشته شوند تا مدیریت بانشاط هر چه بیشتر فعال باشد.

آیت‌الله عابدینی ابراز کرد: مطالبه دیگر ما از مدیران استانی این است که مدیریت آب را باید جدی بگیرند؛ البته مسئله کمبود آب موضوعی است که همه باید آن را خطرناک و بحرانی تلقی کنیم، باید بدانیم که در سال جاری و در درازمدت با کاهش ۵۷ درصدی بارندگی روبرو بودیم و نسبت به کوتاه‌مدت ۳۷ درصد کاهش بارندگی داشتیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به‌ضرورت صرفه‌جویی اذعان کرد: مدیران ما باید برای صرفه‌جویی حوزه آب کشاورزی اقدام اساسی کنند، بدانیم که طبق آیات قرآن اسراف‌کنندگان برادران شیاطین هستند. باید در مصرف صحیح آب خانگی و شست‌وشو و مصرف بهینه از آب شرب و به‌خصوص مدرن کردن آبیاری در کشاورزی اقدام اساسی کنیم.

وی بابیان اینکه دشت قزوین با دوخطر جدی روبرو است، تصریح کرد: کویری شدن و بیابانی شدن در کمین این دشت پرنعمت ماست، افزایش خشکسالی و بیابانی شدن عامل افزایش ریزگردهاست که علاوه بر استان قزوین به استان‌های هم‌جوار نیز آسیب خواهد رساند و مشکل دیگر فرونشست در دشت قزوین است.

امام‌جمعه قزوین ادامه داد: در دشت قزوین به حدی زیر پای خود را با مکیدن زیاد آب‌های زیرزمینی خالی کرده‌ایم که کل دشت قزوین در حال فرونشست است و این خطر جدی برای استان ماست و عوارض بسیار جدی محیط زیستی برای شهروندان به دنبال دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین اضافه کرد: همه مسئولان وظیفه‌دارند بحران دشت قزوین را جدی بگیرند، نباید هردولتی گمان کند پس از پایان دوره کاری‌اش مشکل را دولت بعدی حل کند، مسئله بحران دشت قزوین به حدی جدی است که نباید دستخوش این رفتارها قرار بگیرد بلکه باید با شتاب و عجله مانع خسارت‌های بیشتر در این منطقه شوند.

وی در ادامه با اشاره به موضوع برجام عنوان کرد: زمانی که نامی از برجام مطرح می‌شود تمام خسارت‌های آن در حوزه‌های مختلف اقتصادی، دانشگاهی و فناوری‌های هسته‌ای تداعی می‌شود، آمریکایی‌ها مدیریت این بحران به نام برجام را به دست گرفتند و چهار سال دولت یازدهم وقت خود را به این موضوع اختصاص داد که صدمات زیادی به کشور وارد آورد.

این خطیب نماز جمعه افزود: امروز همه مردم و حتی دولتمردان نیز معترف هستند که نباید به امریکا اعتماد می‌کردند؛ زیرا آن‌ها خیر و خوبی برای ما نمی‌خواهند بلکه بدبختی و شکست را برای ایران اسلامی آرزو می‌کنند، قرآن کریم بارها تأکید کرده است که نباید به دشمن اعتماد کرد زیرا آن‌ها خیر شما را نمی‌خواهند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: ایران اسلامی چهار سال خسارت زیادی با عنوان برجام متحمل شد و نتیجه آن در چند کلمه برای ما افزایش تحریم‌ها و تحقیر و توهین به ملت ما در مجامع بین‌المللی بود، ملت ایران نه‌تنها از برجام خیری ندید بلکه شر و دشمنی طی چهار سال در دولت یازدهم نصیب ما شد.

وی گفت: در دوره دوم دولت موجود آمریکایی‌ها مسئله برجام را به اروپایی‌ها منتقل کردند و گویا قرار است در مسئله برجام در این دوره با اروپایی‌ها در این بازی نامتوازن، شیطانی، فریبنده و خسارت‌بار وقت تلف کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین با اشاره به مناسبت تاریخی فرار شاه در ۲۶ دی‌ماه سال ۵۷ گفت: این فرار خفت‌بار نوکر شیاطین آمریکایی، شیرینی عزتمندانه‌ای برای انقلاب ما به دنبال داشت که هرساله این شیرینی برای ما تداعی می‌شود که این یادگار تاریخی درس عبرتی برای همه‌کسانی است که خیال خیانت نسبت به مردم به سر می‌برند.

امام‌جمعه قزوین افزود: شاه ملعون در دوستی با امریکا و اسرائیل پیشتاز بود اما درنهایت با همه خدماتش تنها ماند، این درس بزرگی است برای همه ما که هرکسی این مسیر را تکرار کند پایانش همان سرانجام محمدرضای پهلوی می‌شود.

وی با اشاره به شرایط سخت رهبر مقاومت اسلامی در نیجریه بیان کرد: شیخ زکزاکی هم‌اکنون در شرایط سخت بیماری به سر می‌برد و حاکمیت شیطانی این کشور از درمان این شخصیت برجسته ممانعت می‌کند، از خدای متعال درخواست داریم که به این عالم بزرگوار شفای عاجل و ملت مسلمان آفریقا را بر ستمگران به پیروزی برساند.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به مناسبت ایام شهادت فداییان اسلام عنوان کرد: شهیدان نواب صفوی، واحدی، ذوالقدر و طهماسبی از عزیزانی بودند که زمینه‌ها و بسترها را برای وقوع انقلاب اسلامی در دوران ظلم و خفقان فراهم آوردند؛ خداوند همه شهیدان را سر سفره انبیای الهی قرار دهد.

انتهای پیام