• شنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-11190-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

اله‌بداشتی خبر داد:

اعزام 16 گروه جهادی به مناطق زلزله زده در کرمانشاه

 مسئول سازمان بسیج سازندگی استان قزوین از اعزام 16 گروه جهادی به مناطق زلزله‌زده در کرمانشاه خبر داد.

حمیدرضا اله بداشتی، رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، بابیان اینکه از روز نخست زلزله در کرمانشاه گروه‌های جهادی در استان قزوین آماده خدمات‌رسانی به مردم آسیب‌دیده بوده‌اند، اظهار کرد: از همان روزهای آغازین گروه‌های امدادرسان و پزشکی به مناطق آسیب‌دیده اعزام شدند.

وی افزود: با تعیین دو روستای قره بلاغ اعظم و بابا اسکندر به‌عنوان روستای معین استان قزوین در خدمات‌رسانی محوریت حضور گروه‌ها به این دو روستا تغییر کرد تا شاهد خدمات‌رسانی بهتر به مردم آسیب‌دیده قره بلاغ و بابااسکندر باشیم.

اله بداشتی ادامه داد: در طی این مدت نواحی البرز، تاکستان و همچنین امام سجاد (ع) هرکدام  3 گروه جهادی و نواحی آبیک و بوئین‌زهرا نیز 2 گروه جهادی را راهی مناطق زلزله‌زده کردند.

وی ادامه داد: ناحیه امام حسن مجتبی (ع) در قزوین نیز 1 گروه جهادی را راهی مناطق آسیب‌دیده کرد.

این مسئول با تأکید بر اینکه هر گروه جهادی به‌طور میانگین 9 روز در مناطق زلزله‌زده حضورداشته است، بیان کرد: در طی این مدت بیش از 230 نفر در قالب گروه‌های جهادی نواحی به این مناطق اعزام‌شده و سعی کردند تا با کار جهادی، بخشی از آسیب‌های وارده به این مناطق را کم کنند.

وی خاطرنشان کرد: انجام آواربرداری، خارج کردن لوازم زندگی مردم زلزله‌زده از زیر آوار، امدادرسانی، توزیع کالاهای ضروری در بین مردم و همچنین کمک به ساخت کانکس‌ها برای اسکان موقت از ابتدا تا انتها توسط این گروه‌های جهادی انجام شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی استان قزوین اضافه کرد: بسیج دانشجویی نیز از ابتدا تا به امروز 2 گروه جهادی با ظرفیت 20 نفر را به مناطق آسیب‌دیده اعزام کرده است.

وی تصریح کرد: انجام بیش از 2 هزار ویزیت رایگان، توزیع دارو به‌صورت رایگان و ایجاد درمانگاه سیار از مهم‌ترین اقدامات گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی در مناطق زلزله‌زده بوده است.

اله بداشتی از حضور اکیپ‌هایی از بسیج طلاب، جامعه پزشکی، حقوقدانان و هنرمندان نیز در این مناطق خبر داد و یادآور شد: تمام اقشار بسیجی تلاش کردند تا در حد توان خود بتوانند با ارائه خدمات، گوشه‌ای از آلام مردم آسیب‌دیده را کم کنند.

انتهای پیام