• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-9690-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی قزوین خبر داد:

آمادگی کامل سازمان آتش‌نشانی قزوین برای حوادث احتمالی چهارشنبه‌سوری

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین گفت: در آستانه فرارسیدن شب چهارشنبه پایان سال و به‌منظور پیشگیری از حوادث تلخ احتمالی، تمامی ایستگاه‌ها و کارکنان عملیاتی این سازمان در آماده‌باش کامل خواهند بود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، قدیر موسی خانی معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین اظهار کرد: در آستانه شب چهارشنبه پایان سال و به مناسبت مراسم چهارشنبه‌سوری 35 دستگاه خودروی آتش‌نشانی سبک و سنگین و تعداد 160 نیروی آتش‌نشان در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت بروز هرگونه حریق و حوادث در کمترین زمان ممکن به یاری شهروندان بشتابند.

وی افزود: علاوه بر خودروهای اعلام‌شده و پیرو هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با واحد اجراییات مناطق سه‌گانه شهرداری، تعداد 12 دستگاه خودرو نیسان این مناطق نیز به امکانات اولیه اطفاء حریق تجهیز شده و با همراهی کارکنان آتش‌نشانی در شهر به‌صورت نامحسوس اقدام به گشت زنی کرده و در صورت مشاهده هرگونه آتش‌سوزی و انجام رفتارهای پرخطر نسبت به اطفاء حریق و ارائه توصیه‌های ایمنی به شهروندان اقدام خواهند کرد.

موسی خانی یادآور شد: علاوه بر 8 ایستگاه آتش‌نشانی که در آماده‌باش کامل به سر می‌برند تعداد 6 پایگاه موقت نیز در نقاط پرترافیک شهر مستقرشده و نیروهای گشت پیاده این سازمان نیز در اماکن پرخطر اقدام به گشت زنی می‌کنند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی شهرداری قزوین، تصریح کرد: در این روز، مدیران عملیاتی و روسای ایستگاه‌های هشت‌گانه آتش‌نشانی از ساعت 16 تا پایان این مراسم به‌طور مستمر در خیابان‌ها و معابر به گشت زنی پرداخته و وضعیت ایمنی نقاط مختلف شهر را تحت کنترل قرار می‌دهند.

 و ی اضافه کرد: همه نیروهای غیر شیفت این سازمان نیز با حضور در ایستگاه‌ها آمادگی لازم را دارند تا در صورت لزوم برای ارائه خدمات ایمنی به شهروندان، با آتش‌نشانان همکاری کنند.

موسی خانی از عموم شهروندان درخواست کرد ضمن رعایت کامل موارد ایمنی؛ از ریختن مایعات قابل اشتعال بر روی آتش و روشن کردن آتش‌های بزرگ که موجب آتش گرفتن درختان، کابل‌ها و سرایت به اماکن و خودروهای اطراف می‌شود خودداری کنند.

 وی ادامه داد: در هنگام بروز هرگونه حادثه با حفظ خونسردی، مراتب را سریعاً به سامانه 125 و یا نیروهای آتش‌نشانی مستقر در شهر اطلاع دهند و در صورت مشاهده خودروهای آتش‌نشانی حین اعزام به مأموریت، مسیر را برای تردد این خودروها باز نگه‌دارند.

معاون عملیات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین در پایان از همه خانواده‌ها درخواست کرد: فرزندان خود را در آخرین چهارشنبه سال تنها نگذاشته و در خصوص خطرات استفاده از مواد محترقه و آتش‌زا هشدار دهند.

انتهای پیام