• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 971-4894-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

بازیگر و کارگردان سینما:

دفاع مقدس سوژه‌ای مناسب برای تولید آثار فاخر است

بازیگر و کارگردان سینما گفت: اطراف ما بسیاری موارد است که می‌توان آن را به‌عنوان سوژه نگاه کرد که ازجمله آن می‌توان به موضوع دفاع مقدس اشاره کرد که می‌تواند ساختار بسیاری از سوژه‌ها جهت تولید آثار فاخر باشد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
محمد ساربان بازیگر و کارگردان کشوری که اصالتی قزوینی دارد در آیین اختتامیه جشنواره «جایزه سال داستان کوتاه» استان قزوین که با حضور هنرمندان کشوری و استانی در سینما بهمن قزوین برگزار شد، اظهار کرد: هویت هر جامعه‌ای به ادبیات آن وابسته است لذا نویسندگان نباید خود را محدود کنند.

وی افزود: ما دارای پیشینه ارزشمندی در حوزه ادبیات هستیم که اگر نسبت به آن نگاه کم‌رنگی داشته باشیم، بی‌شک کم‌لطفی ما را نشان خواهد داد.

ساربان تأکید کرد: در اطراف ما بسیاری موارد است که می‌توان آن را به‌عنوان سوژه نگاه کرد که ازجمله می‌توان به موضوع دفاع مقدس اشاره کرد که می‌تواند ساختار بسیاری از سوژه‌ها جهت تولید آثار فاخر باشد.

وی ادامه داد: پیشنهاد من این است که مسئولان و نویسندگان به کشورهایی چون ژاپن و امثال آن‌که در آن جنگ رخ‌داده سفر کنند و با رصد و بررسی نحوه پرداخت آن‌ها به دوران جنگ خود تجربه کرده و به ساختار مناسب برای پرداخت به سوژه‌های دوران ۸ ساله دفاع مقدس برسند.

این بازیگر و کارگردان قزوینی بابیان اینکه هرگز در ۷۱ سالگی زندگی نمی‌کنم بلکه خود را فردی ۳۰ تا ۴۰ ساله دارای تجربه یک فرد ۷۱ ساله میدانم، تصریح کرد: نسل جوان ناامید نباشند و بانشاط و توان و همت خود اطراف و جامعه را رصد و با نگاه گسترده‌تر شاهکار خلق کنند.

ساربان در پایان با اشاره به فعالیت‌های خود در جمع‌آوری ادبیات داستانی کهن خاطرنشان کرد: داستان‌هایی از ایام قدیم در کنار مشاهدات و سفرنامه نویسی نوشته و جمع‌آوری کرده‌ام که شاید زمانی با ایجاد بستر مناسب نسبت به چاپ آن اقدام کنم.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم نفرات برتر جشنواره «جایزه سال داستان کوتاه» استان قزوین به همت حوزه هنری قزوین معرفی و از آن‌ها تجلیل شد.

انتهای پیام