• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-493-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مسئول سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان:

خواسته نخبگان از مسئولان صنعت استان عبور از محافظه‌کاری است

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان قزوین گفت: باید جسارت مسئولان صنعت استان افزایش یابد تا با عبور از محافظه‌کاری مسائل و دغدغه‌های موجود در صنعت استان بازگو و مطرح شود تا در ادامه نخبگان و پژوهشگران به راه‌های عملی برای رفع آن دست یابند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست خبری به‌منظور تشریح برنامه‌های بسیج علمی و پژوهشی در سال جاری و حضور جدی آن در نمایشگاه تخصصی  تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در استان در موسسه شهید آوینی قزوین برگزار شد. 

ابراهیم حق وردی‌لو در این نشست اظهار کرد: سال جاری از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال حمایت از کالای ایرانی نام‌گذاری شده است که بی‌شک نتیجه فعالیت‌های مختلف در به بار نشستن فعالیت‌های سالیان پیش را می‌توان در این سال به نظاره نشست. 

وی یادآور شد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان قزوین در تلاش برای ایجاد یک ارتباط دوسویه با مراکز علمی و دانشگاهی است تا سازوکار تحقق شعار سال 97 را مدنظر داشته و راه‌های رسیدن به آن را پیگیری کند. 

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان قزوین تصریح کرد: باید همه دست‌به‌دست هم داده و با بسیج ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های خود و سرلوحه قرار دادن تفکر بسیجی از موانع موجود گذشته و شبکه‌ای جدی برای تحقق شعار سال در حمایت از کالای ملی ایجاد کنند تا به‌صورت عملیاتی و جدی اهداف آن پیگیری و مطالبه شود.

این مسئول افزود: یکی از وظایف مهم سازمان بسیج علمی، تقویت بنیه علمی و پژوهشی است که با تعامل میان مراکز علمی و دانشگاهی استان زمینه افزایش توانمندی‌های را فراهم می‌کند. 

حق وردی‌لو با بیان اینکه ایجاد زیرساخت‌هایی از جمله مراکز رشد می‌تواند گامی بلند در مسیر تقویت بنیه علمی و پژوهشی باشد، خاطرنشان کرد: در کنار ایجاد زیرساخت‌ها باید موضوع کاربردی کردن پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها هم مدنظر قرار بگیرد چرا که امروز بسیاری از پژوهش‌ها و پایان‌نامه‌ها در حال خاک خوردن و به‌صورت بایگانی شده در مراکز علمی است. 

وی ادامه داد: باید جسارت مسئولان صنعت استان افزایش یابد تا با عبور از محافظه‌کاری مسائل و دغدغه‌های موجود در صنعت استان بازگو و مطرح شود تا در ادامه نخبگان و پژوهشگران به راه‌های عملی برای رفع آن دست یابند. 

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی استان قزوین در پایان حضور در نمایشگاه‌های مختلف را گامی برای معرفی ظرفیت‌های استان برشمرد و گفت: دومین نمایشگاه تخصصی تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در قزوین با 40 غرفه در وسعت 4 هزار مترمربع با حضور مراکز مختلفی استانی دایر خواهد شد که بسیج هم در آن حضوری مؤثر خواهد داشت. 

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی  تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور قزوین ساعت 16 روز 28 فروردین‌ماه با حضور مسئولان برگزار خواهد شد و ساعت بازدید نیز از 16 تا 21 روزهای ۲۸تا ۳۱ فروردین‌ماه خواهد بود. 


انتهای پیام