• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-593-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس انجمن مخترعان، نخبگان و کارآفرینان استان:

نخبگان به سوی کارهای گروهی سوق پیدا کنند

رئیس هیئت‌مدیره انجمن مخترعان، نخبگان و کارآفرینان استان گفت: اگر نخبگان به سوی کارهای گروهی سوق پیدا کنند بی‌شک با کنار هم قرار گرفتن تخصص‌های مختلف می‌توان شاهد گام‌های بلند، سریع و کامل در رسیدن به اهداف مشخص شده بود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، نشست خبری به‌منظور تشریح برنامه‌های بسیج علمی و پژوهشی در سال جاری و حضور جدی آن در نمایشگاه تخصصی  تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور در استان در موسسه شهید آوینی قزوین برگزار شد. 

علیرضا اکبری فرد رئیس هیئت‌مدیره انجمن مخترعان، نخبگان و کارآفرینان استان قزوین، در این نشست با اعلام اینکه این انجمن به مدت 16 در حال فعالیت در استان قزوین است، اظهار کرد: تمامی فعالیت‌های این انجمن تحت نظر استانداری قزوین انجام می‌شود و از نخبگان و مخترعان و کارآفرینان استان قزوین تشکیل شده است.

وی افزود: مخترعان حاضر در این انجمن دارای اختراع ثبتی بوده و در کنار نفرات اول تا سوم جشنواره خوارزمی یا نفرات اول رشته‌های دانشگاهی که جزو نخبگان و کارآفرینان هستند به فعالیت می‌پردازند. 

اکبری فرد عنوان کرد: گردهم آمدن این فعالان استانی و ساماندهی آن‌ها از رشته‌های مختلف علمی در عرصه‌های فنی، صنعتی، کشاورزی و علوم انسانی از اهداف تشکیل انجمن مخترعان، نخبگان و کارآفرینان استان قزوین است تا بهره‌وری بهتری از فعالیت‌های نخبگان استان ایجاد شود. 

وی بیان کرد: اگر نخبگان به سمت کارهای گروهی سوق پیدا کنند بی‌شک با کنار هم قرار گرفتن تخصص‌های مختلف می‌توان شاهد گام‌های بلند، سریع و کامل در رسیدن به اهداف مشخص شده بود. 

این مسئول ادامه داد: در این انجمن تلاش می‌شود تا زمینه شناسایی و هدایت نخبگان و مخترعان در استان به مراکزی که به آن‌ها مربوط می‌شود، فراهم شود تا حمایت لازم از آن‌ها صورت بگیرد. 

رئیس هیئت‌مدیره انجمن مخترعان، نخبگان و کارآفرینان استان قزوین در پایان از تولید بیش از 30 درصد از طرح‌های معرفی شده نخبگان به همت این انجمن خبر داد. 

رونمایی از تعدادی از محصولات مرکز رشد در نمایشگاه تولیدات دانش بنیان

محسن بلوکی مدیر مرکز رشد بسیج علمی استان قزوین نیز در این نشست اظهار کرد: مرکز رشد بازوی اجرایی و عملیاتی سازمان علمی و پژوهشی بسیج در استان به شمار می‌رود.

وی افزود: در سطح کشور 34 مرکز رشد بسیج با اهداف ارائه انواع خدمات به مخترعان در حال فعالیت هستند که مرکز رشد قزوین در زمره یکی از مراکز برتر کشور به لحاظ عملکرد، تجهیزات و ‌برنامه‌های آن قرار دارد.

بلوکی تصریح کرد: حمایت‌های بسیج علمی و مرکز رشد از نخبگان همیشگی است لذا مخترعان و نخبگان می‌توانند با حضور در این مرکز واقع در شهر صنعتی البرز، مجتمع شهید بهشتی از این بستر مناسب استفاده کنند.

این مسئول هدف فعالیت‌های مرکز رشد را تبدیل ایده‌ها به محصول دانست و ادامه داد: ۱۰۴محصول نخبگان حاضر در مرکز رشد در دومین نمایشگاه تولیدات دانش‌بنیان استان حاضر خواهد بود که تعدادی از آن‌ها برای اولین بار رونمایی خواهد شد. 

به گزارش ایسنا، مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه تخصصی  تولیدات و محصولات دانش‌بنیان و نوآور قزوین ساعت 16 روز 28 فروردین‌ماه با حضور مسئولان برگزار خواهد شد و ساعت بازدید نیز از 16 تا 21 روزهای ۲۸تا ۳۱ فروردین‌ماه خواهد بود. 


انتهای پیام