• سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 972-1192-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری:

خروج از برجام یک توطئه آمریکایی- اروپایی است

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری گفت: خروج امریکا از برجام توطئه‌ای از سوی دشمنان است که دولتمردان باید با بهره‌مندی از رهنمودهای ارزشمند رهبری و چشم نداشتن به مذاکرات تلاش کنند از این آزمون سربلند خارج شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، همایش طلایه‌داران تبلیغ و اجلاسیه شهدای روحانی و مداح استان قزوین با حضور مسئولان استانی، ائمه جمعه و جماعات، مبلغین و طلاب در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

حجت‌الاسلام مجید تلخابی نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در این اجلاسیه بابیان اینکه انبیای الهی هیچ‌گاه در راستای تبلیغ رسالت خود ملاحظات قدرت‌ها را نکرده‌اند، اظهار کرد: انبیا و اولیا همواره خداوند را در نظر گرفته و در این مسیر تلاش‌های بسیار داشتند.

وی افزود: مبلغان دین باید با الگو گرفتن از انبیا و اولیای الهی در بیان واقعیات تلاش داشته و با اخلاص خود بدون هیچ‌گونه ترسی از قدرت‌ها در راستای یک تبلیغ با اثر بکوشند.

وی بابیان اینکه طلاب نباید به تبلیغ به دیده شغل نگاه عنوان کرد: باور به گفته‌ها و عمل به آن در کنار سخت‌کوشی و تقویت و افزایش همت ازجمله شاخصه‌هایی است که باید مبلغان در تبلیغ خود به آن توجه داشته باشند.

حجت‌الاسلام تلخابی تأکید کرد: در فضای کنونی بیان واقعی و منطقی می‌تواند چراغ راه آینده جمهوری اسلامی باشد، لذا بیان دستاوردهای انقلاب اسلامی در برابر دنیای استکبار و هدف‌گذاری آن در مسیر دفاع از محرومان و مظلومان عالم ضروری است.

این مسئول با تأکید بر اینکه مشکل دنیای استکبار با اصل انقلاب اسلامی است، گفت: اگر استکبار در مقابل ایران اسلامی حاضر به مذاکره شده دلیل آن کوتاه نیامدن از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر ما تلاش کنیم قدرت خود را به جهانیان نشان دهیم بی‌شک آن‌ها را نیز به‌پای میز مذاکره خواهیم آورد اما هرگونه عقب‌نشینی از آن موجب ترغیب دشمنان برای گرفتن امتیاز از انقلاب اسلامی خواهد شد.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خروج امریکا از برجام عنوان کرد: این خروج برای محک زدن ایران اسلامی است تا بدانند آیا ایران حاضر به نشستن پای میز مذاکره در عرصه‌های دیگری چون قدرت نظامی و یا جبهه مقاومت خواهد بود یا خیر؟

وی تصریح کرد: این خروج توطئه از سوی دشمنان است که با هماهنگی بین امریکا و اروپا مبنی بر خروج یکی و باقی ماندن دیگر کشورها در آن است.

حجت‌الاسلام تلخابی افزود: این آزمون بزرگی برای دولتمردان کشورمان است که باید با بهره‌مندی از رهنمودهای ارزشمند امام خامنه‌ای و چشم نداشتن به مذاکرات تلاش کنند تا از این آزمون سربلند خارج شوند.

این مسئول تصریح کرد: پیشرفت ما درگرو اعتماد نکردن به دشمنان است ازاین‌رو طبق آموزه‌های اهل‌بیت(ع) باید از دشمنان بعد از صلح برحذر باشیم چراکه کار آن‌ها دشمنی و توطئه است.

وی یادآور شد: تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر خوش‌بین نبودن به مذاکرات نشان می‌دهد مسئولان و دولتمردان کشورمان باید در پای میز مذاکرات قدرتمندانه حاضر شوند و با عقب‌نشینی نکردن از خطوط قرمز از طرف‌های مقابل تعهدات لازم را مبنی بر اجرای برجام بگیرند.

نماینده مردم استان قزوین در مجلس خبرگان رهبری در پایان خاطرنشان کرد: کلام رهبری انقلاب برای همه صریح و روشن است که می‌تواند راهگشای بسیار ارزشمندی برای یکایک ما باشد ازاین‌رو عمل به آن امری مهم و لازم است.

انتهای پیام