• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-6990-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

رئیس‌کل دادگستری قزوین:

مدیران برای بازگشایی چاه‌های غیرمجاز به دستگاه قضایی نامه ننویسند

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین با تأکید بر اینکه دستگاه قضایی با جدیت موضوع انسداد چاه‌های غیرمجاز را دنبال می‌کند، گفت: از حدود هزار و 500 چاه غیرمجاز استان تنها حدود 140 چاه مسدود نشده مانده که در هفته‌های آینده این چاه‌ها نیز مسدود می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام‌والمسلمین نورالله قدرتی در جشن گل‌ریزان زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان بویین‌زهرا که دریکی از تالارهای پذیرایی این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: ماه رمضان فرصت مناسبی بود تا مؤمنان هم از فیوضات این ماه بهره‌مند شوند و هم با کمک‌های مالی خود شرایط آزادی تعدادی محکوم مالی و محکوم جرائم غیرعمد را فراهم کنند تا هم رضایت الهی را جلب کرده و هم از اجر و پاداش خدای متعال بهره‌مند شوند.

وی افزود: کار نیکو و خیر ثمرات بسیار فراوانی در جامعه دارد و موجب تقویت صمیمیت و افزایش دوستی‌ها، ترویج فرهنگ کار خیر در جامعه، آرامش روحی و روانی، تحقق عدالت، کاهش جرائم و آسیب‌های اجتماعی و فصل خصومت در جامعه می‌شود.

رئیس‌کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: زمانی که یک انسان دست یک نیازمند را می‌گیرد و به او خیر می‌رساند درواقع به خودش نیکی و خیر کرده است چون با این عمل موجب بخشیده شدن گناهان و خطاهای خود از درگاه خدای متعال می‌شود.

مقام ارشد قضایی استان بابیان این‌که امسال جشن گل‌ریزان در تمامی شهرستان‌های استان و یک بخش برگزار می‌شود، عنوان کرد: کمک‌های مالی شما خیران برای مجرمان خشن و کسانی که به‌عمد مرتکب جرائم متعدد می‌شوند، نیست بلکه برای محکومین نیازمندی است که براثر یک حادثه، غفلت و ناآگاهی دچار مشکل شده‌اند و نیاز مالی آن‌ها را زندانی کرده است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین قدرتی به آزادی 309 نفر از محکومین استان در سال 96 اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 330 نفر از زندانیان استان نیازمند کمک مالی هستند که امیدواریم با تلاش خیرین و دستگاه قضایی بتوانیم موجبات آزادی این افراد را فراهم کنیم که مجموع بدهی این افراد 34 میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: امروز همه ما به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در پست‌های مختلف مدیریتی قرارگرفته‌ایم، پس همه ما باید برای حفظ نظام و انقلاب تلاش کنیم و در جهت رفع معضلات و مخاطرات اجتماعی گام‌های مؤثر، علمی و عملی برداریم و نگذاریم دشمنان قسم‌خورده این نظام از طریق برخی ضعف‌های کوچک ما، آسیبی بزرگ وارد کند.

رئیس‌کل دادگستری قزوین از نابودی دشت حاصلخیز بوئین‌زهرا به خاطر کمبود آب ابراز نگرانی کرد و افزود: امروزه بحران کمبود آب در کشور بسیار جدی و خطرناک است ولی متأسفانه مسئولان هم بحران آب را جدی نگرفته‌اند و اقدامات مؤثری را در این جهت شاهد نیستیم.

وی عنوان کرد: برداشت بی‌رویه آب از سفره‌های زیرزمینی توسط چاه‌های غیرمجاز موجب بحران در دشت قزوین و کشاورزی این استان شده است اما بازهم شاهد این هستیم که مسئولان برای بازگشایی مجدد چاه‌های غیرمجاز به دستگاه قضایی نامه می‌نویسند که انتظار می‌رود حداقل مسئولان در اجرای قانون در کنار دستگاه قضایی باشند و به دنبال راه‌هایی برای جلوگیری از اجرای قانون نباشند.

حجت‌الاسلام قدرتی ابراز کرد: دستگاه قضایی با جدیت موضوع انسداد چاه‌های غیرمجاز را دنبال می‌کند به‌طوری‌که از حدود هزار و 500 چاه غیرمجاز استان تنها حدود 140 چاه مسدود نشده مانده که در هفته‌های آینده این چاه‌ها نیز مسدود می‌شوند.

انتهای پیام