• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-3591-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون عمرانی استاندار قزوین تأکید کرد:

ضرورت مشاوره سرمایه‌گذاران در حوزه اقامتگاه‌های بوم گردی

معاون عمرانی استاندار قزوین تأکید کرد: مشاوره و راهنمایی سرمایه‌گذاران فعال در حوزه اقامتگاه‌ها و خانه‌های بوم گردی ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
علی فرخ‌زاد در کارگروه گردشگری استان بابیان اینکه روستاهای قزوین از ظرفیت بالایی برای توسعه گردشگری برخوردارند، گفت: تقریباً 84 روستا در سطح استان داریم که از این میان 16 روستا به‌عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب‌شده‌اند. چراکه اگر بخواهیم همه روستاها را در این طرح قرار دهیم، نمی‌توانیم به هدف مطلوب دست‌یابیم. اما آنچه مسلم است این‌که سایر روستاها نیز وقتی نمونه‌های انجام‌شده را ببینند، ترغیب خواهند شد.

 وی خاطرنشان کرد: رعایت سیما و منظر متناسب با بافت روستا در ساختمان‌های جدید و قدیمی و نیز پوشش اینترنتی مناسب برای روستاهای هدف گردشگری، امری ضروری است. همچنین می‌توان با برگزاری کلاس‌های آموزشی برای دهیاری‌ها و شوراهای روستا، عامل فرهنگ‌سازی در خصوص گردشگری را برای روستاییان فراهم آورد.

فرخ‌زاد افزود: این کلاس‌های آموزشی باید از مرحله تئوری خارج شوند و امکان بازدید از روستاهای موفق درزمینهٔ گردشگری برای دهیاری‌ها و شوراها فراهم شود.

وی با تأکید بر فرصت خوبی که تسهیلات اشتغال روستایی فراهم آورده است؛ عنوان کرد: باید از این ظرفیت تا حد ممکن برای آبادانی روستاها استفاده کرد.

فرخ‌زاد تشریح کرد: می‌بایست سرمایه‌گذارانی که متقاضی احداث خانه‌های بوم گردی هستند را مشاوره و راهنمایی نمود، در این خصوص می‌توان با ارائه بسته‌هایی مناسب، شامل اطلاعات متراژ، مکان قرارگیری زمین، ضوابط ساخت و دیگر اطلاعات موردنیاز، این امکان را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرد که به‌جای اینکه وقت زیادی را صرف جستجوی زمین مناسب نمایند، در فرصتی کمتر اقدام به خرید زمین و احداث خانه‌های بوم گردی کنند.

وی تصریح کرد: می‌توان با تشکیل کمیته‌ای با حضور دفتر روستایی و میراث فرهنگی و دیگر دستگاه‌های مرتبط روند این امور را تسریع بخشید.

فرخ‌زاد افزود: در این کمیته می‌توان تمامی امور مرتبط ازجمله الحاق به بافت، مکان‌یابی و امنیت در روستاها را بررسی کرد و نیز کار سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند در این زمینه اقدام کنند را خارج از نوبت انجام داد.

انتهای پیام