• چهارشنبه ۲۳ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-7490-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

استاندار قزوین خطاب به مسئولان:

اگر نخ بخیه ندارید، وارد اتاق عمل نشوید!

استاندار قزوین گفت: مسئولان کاری را شروع نکنند که از نتیجه و ادامه آن مطمئن نیستند چرا که شاهد رها شدن بسیاری از طرح‌های شهری در نیمه‌راه هستیم که این کار مانند جراحی است که عمل خود را شروع می‌کند اما نخ بخیه ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، عبدالمحمد زاهدی در جلسه استانی ستاد بازآفرینی شهری پایدار استان قزوین که با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر ستاد ملی بازآفرینی کشور و مسئولان دستگاه‌های اجرایی در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طرح ملی بازآفرینی شهری از مواردی است که مورد تأکید و توجه جدی مقام معظم رهبری و رئیس‌جمهور است. 

وی افزود: اهمیت این موضوع نشان می‌دهد باید به آن به دیده یک وظیفه ملی نگاه شود چرا که اگر بافت‌های فرسوده به همین شکل رها شده باقی بماند تبدیل به بیغوله‌هایی خواهد شد که آسیب‌هایی را به همراه خواهد داشت. 

استاندار قزوین تصریح کرد: در طرح آمایش ملی به عنصر انسان نگاه ویژه‌ای می‌شود چرا که رفتار و خواست او دارای اهمیتی بسیار است لذا در برنامه‌ریزی‌های طرح ملی بازآفرینی باید به مبحث فرهنگی و تغییر رفتارها و خواسته‌ها و نیازهای جامعه توجه ویژه‌ای داشت. 

این مسئول یادآور شد: در طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته باید حوزه‌های مختلف از جمله عمرانی، فرهنگی، اجتماعی،  امنیتی،ئ سیاسی، خدماتی و امثال آن در محلات مد نظر گرفته شود که این امر نیازمند مشارکت مردم است چرا که بدون این مشارکت این کار میسر نخواهد بود و نتیجه آن ابتر باقی خواهد ماند. 

وی ادامه داد: باید نیازهای جامعه بر حسب خواست عمومی ساکنان محلات شناسایی و مورد توجه قرار بگیرد زیرا تجربه ثابت کرده اگر مردم در یک طرحی قانع نشوند آن طرح به درستی پیش نخواهد رفت و نتیجه هم در بر نخواهد داشت. 

زاهدی با بیان اینکه برخی از مدیران فکر می‌کنند اماکن و امکانات دولتی تا همیشه برای آن‌ها باقی خواهد ماند و ازاین‌رو اجازه استفاده از امکانات و مکان‌های راکد و غیر استفاده را نمی‌دهند اما طبق طرح ملی بازآفرینی شهری اراضی دولتی در اختیار پیشبرد این طرح قرار خواهد رفت. 

وی بیان کرد: مسئولان کاری را شروع نکنند که از نتیجه و ادامه آن مطمئن نیستند چرا که شاهد رها شدن بسیاری از طرح‌های شهری در نیمه‌راه هستیم که این کار مانند جراحی است که عمل خود را شروع می‌کند اما نخ بخیه ندارد!

استاندار قزوین با اشاره به وضعیت نامشخص محله سردار و محدود امام‌زاده حسین(ع) گفت: در این محلات با بافت تاریخی و قدیمی طرح‌هایی شروع شد که بعد از مدتی از شروع کار بنا به دلایل مختلف بلامعطل باقی‌مانده و در نیمه کار خود رها شده است که این‌گونه اقدامات ناتمام موجب سلب اعتماد مردم از عملکرد مسئولان خواهد شد.

زاهدی در پایان خاطرنشان کرد: جلسات شهرستانی بازآفرینی شهری با حضور فرمانداران هر 15 روز باید تشکیل شود و در جلسه استانی نیز که با ریاست خود بنده تشکیل می‌شود تلاش می‌کنیم با جدیت طرح‌های اعلامی مورد بررسی قرار بگیرد. 

انتهای پیام