• چهارشنبه ۲۰ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 974-4091-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:

احیای واحدهای تولیدی غیرفعال اولویت دولت است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گفت: دولت احیای واحدهای راکد و نیمه فعال را در اولویت کاری خود قرار داده و همه مدیران دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه باید فعال‌تر از گذشته عمل کنند.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
منوچهر حبیبی در جلسه بررسی امکان مشارکت سرمایه‌گذاری در استان، اعلام کرد: سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 60 واحد تولیدی غیرفعال به چرخه تولید بازگشتند و امسال نیز پیش‌بینی ما در این زمینه برای 100 واحد تولیدی نیمه فعال است.

وی با اشاره به اینکه امروز برای بازگشت و تبدیل‌شدن به قطب اقتصادی بیش از هر چیز دیگری نیازمند سرمایه‌گذاری در استان هستیم، افزود: با توجه به محدودیت‌های منابع آبی منطقه، اولویت ما احیای واحدهای تولیدی با مصرف آب کم هستند.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قزوین، تمامی واحدهای تولیدی با به‌روزرسانی صنایع خود به‌عنوان بازویی قدرتمند در عبور از بحران‌های ایجادشده، هستند.

وی با اشاره به حساسیت ستاد سرمایه‌گذاری استان در موارد مختلف، اضافه کرد: توجه به اراضی کشاورزی و حفظ محیط‌زیست از اصلی‌ترین موارد ایجاد صنایع و سرمایه‌گذاری در بخش صنعت به شمار می‌روند و در صورت رعایت نشدن هر یک از آن‌ها امکان سرمایه‌گذاری داده نخواهد شد.

حبیبی ادامه داد: در حال حاضر صنایعی مانند پتروشیمی و فولاد علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری در استان قزوین هستند اما به دلیل آلودگی‌های زیست‌محیطی و مصرف بالای آب، از سرمایه‌گذاری‌های آنان جلوگیری به‌عمل‌آمده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست مشکلات شرکت کیان ماشین برنا و احیای واحد تولیدی کاغذ الموت مورد برسی قرار گرفت.

واحد یادشده در صنایع تولید کاغذ، بسته‌بندی و کارتن فعالیت داشته و زمینه ایجاد 650 فرصت شغلی در شهرستان آبیک را نیز دارد.

انتهای پیام