• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-3991-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

اولویت اصلی در حوزه اقتصاد، تأمین کالاهای اساسی است

معاون اقتصادی استاندار قزوین با اشاره به اینکه اولویت اصلی در حوزه اقتصاد، تأمین کالاهای اساسی است و بیشتر در این حوزه تمرکز کرده‌ایم، گفت: در خصوص ذخیره‌سازی کالاهای اساسی هیچ مشکلی نداریم و به اندازه کافی کالا پیش‌بینی و تأمین‌شده است و تلاش می‌کنیم تا تلاطمی به بازار وارد نشود.

منوچهر حبیبی معاون اقتصادی استاندار قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
با اشاره به اینکه جو موجودی که در حوزه طلا، سکه و ارز وجود دارد یک جو روانی است که باید مدیریت شود تا به ساحل آرامش برسد، اظهار کرد: اولویت اصلی در حوزه اقتصاد، تأمین کالاهای اساسی است و ما بیشتر در این حوزه تمرکز کرده‌ایم.

وی ادامه داد: تنظیم بازار و مدیریت آن، یکی از موضوعات اساسی و بااهمیتی است که در دستور کار مسئولین قرار دارد و نکته حائز اهمیت، تأمین کالاهای اساسی و ذخیره‌سازی آن است.

معاون اقتصادی استاندار قزوین تشریح کرد: بازار را باید اصناف و بازاریان اداره کنند و دولت درواقع در مواقع ضروری برای تنظیم بازار و تأمین برخی از کالاهای کمیاب ورود پیدا کند اما شرایط فعلی ایجاب می‌کند که نظارت و کنترل بیشتری بر بازار داشته باشیم؛ در این راستا تأمین کالاهای اساسی ازجمله برنج، روغن، شکر، مرغ، گوشت قرمز و تخم‌مرغ از اولویت‌هاست که به اندازه کافی ذخیره‌سازی شده است.

 وی بابیان اینکه دو نوع ذخیره‌سازی در سطح ملی و استانی وجود دارد، ادامه داد: ذخیره استانی به اندازه کافی وجود دارد و هیچ‌گونه نگرانی در خصوص ذخیره کالاهای اساسی نداریم.

حبیبی با اشاره به اینکه ذخیره‌ها معمولاً برای 3 تا 5 ماه آینده صورت می‌گیرد، عنوان کرد: برای نمونه گوشت مرغ در پروسه 3 تا 4 ماه ذخیره می‌شوند چراکه بعضی‌ها از کالاهای اساسی ذخیره‌شده ممکن است با گذشت زمان به مذاق مشتری و مردم خوش نیاید به همین جهت سعی می‌شود به‌روزتر ذخیره‌سازی کنیم.

معاون اقتصادی استاندار قزوین در خصوص ذخیره‌سازی کالاهای اساسی خریدها صورت گرفته و در انبارها و سردخانه‌ها ذخیره‌شده‌اند و در برخی از کالاها ازجمله شکر، روغن، برنج، مرغ، گوشت قرمز، تخم‌مرغ و کره، قزوین معین برخی از استان‌های هم‌جوار است.

وی تأکید کرد: در خصوص ذخیره‌سازی هیچ مشکلی نداریم و به اندازه کافی پیش‌بینی و تأمین‌شده است و تلاش می‌کنیم تلاطمی به بازار وارد نشود.

حبیبی با تأکید بر اینکه نظارت بر توزیع و بازار صورت می‌گیرد، اضافه کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل تعزیرات حکومتی استان نیز به‌صورت مستمر در قالب بازرسی‌های دنباله‌دار بر بازار نظارت دارند و گاهی تعزیرات حکومتی در محل، حکم صادر می‌کند که این نشان دهنده کنترل بازار است؛ ضمن اینکه مردم نیز در صورت مشاهده تخلف می‌توانند به ادارات مربوطه اطلاع دهند.

وی در خصوص مالیات در برخی از مشاغل ازجمله زرگران عنوان کرد: این‌ها موضوعاتی است که باید به‌صورت ملی حل شود و پیشنهاد‌هایی در خصوص مالیات در بخش‌های مختلف داده‌شده است و مسئولان در سطح ملی در حال پیگیری هستند.

معاون اقتصادی استاندار قزوین ضمن تأکید بر اینکه اولویت و مأموریت اصلی مسئولین تأمین کالاهای اساسی است، یادآور شد: بازار ارز و طلا به آرامش خواهد رسید چراکه جو حاکم بر بازار طلا، سکه و ارز یک جو روانی است که باید مدیریت شود تا به ساحل آرامش برسد.

انتهای پیام