• سه شنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-3391-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

تحقق ۲۴ درصد تعهد استان در حوزه مشاغل خانگی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: تاکنون ۵۳۱ مورد برای دریافت اعتبارات لازم به بانک‌ها معرفی انجام‌شده که تا به امروز تنها ۷۰ فقره پرداختی در حوزه مشاغل خانگی داشتیم و درمجموع ۲۴ و نیم درصد از میزان تعهد ما در استان انجام‌شده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، کارگروه اشتغال استان قزوین ظهر امروز با حضور معاون اقتصادی استاندار، مسئولان استان و نمایندگان بانک‌ها در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد.

بابایی در این نشست با اشاره به وضعیت اعتبارات استان در حوزه قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی عنوان کرد: برای این حوزه ۹ میلیارد و 900 میلیون تومان اعتبارات تخصیصی وجود دارد.

وی افزود: تاکنون ۵۳۱ مورد برای دریافت اعتبارات لازم به بانک‌ها معرفی انجام‌شده که تا به امروز تنها ۷۰ فقره پرداختی در حوزه مشاغل خانگی داشتیم و درمجموع ۲۴ و نیم درصد از میزان تعهد ما در استان انجام‌شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین تصریح کرد: طرح‌های زیر ۵۰۰ میلیون تومان در قالب صنایع خرد و کوچک عملکرد بهتری نسبت به بنگاه‌های بزرگ داشته‌اند که این نشان از اهمیت این بخش در ایجاد اشتغال دارد.

بابایی خاطرنشان کرد: در حوزه اعتبارات استانی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تاکنون 43.3 درصد و در سازمان بهزیستی استان نیز 62.9 درصد پرداخت اعتبارات نسبت به تخصیص انجام‌شده است.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست دستورالعمل اجرایی طرح «مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی» که قرار است زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای انجام شود، موردبررسی قرار گرفت.

انتهای پیام