• شنبه ۳ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 979-994-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین:

بقاع متبرکه منطقه الموت، ظرفیت بالایی جهت توسعه گردشگری مذهبی دارند

مدیرکل اوقاف قزوین با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه منطقه الموت ظرفیت بالایی جهت توسعه و گسترش گردشگری مذهبی دارند، از برگزاری تورهای رسانه‌ای ویژه معرفی امامزادگان منطقه الموت خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
حجت‌الاسلام سید مصطفی مجیدی در پایان سفره ۲ روزه جهت تشرف به امامزادگان و بقاع متبرکه و بازدید از اراضی موقوفات منطقه الموت شرقی اظهار کرد: توفیق تشرف زیارت بالغ‌بر ۱۸ امامزاده و بقعه متبرکه و بازدید ده‌ها ملک و اراضی موقوفه در منطقه الموت شرقی داشتیم.

وی در خصوص اهداف این سفر عنوان کرد: بازدید و بررسی موانع، محاسن و نحوه انجام فعالیت‌های فرهنگی، عمرانی در حوزه امامزادگان و بقاع متبرکه و همچنین املاک و اراضی موقوفات و فعالیت‌های صورت گرفته در حوزه تثبیت سنددار شدن و شناسایی موقوفات ازجمله اهداف ما در این سفر بود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین در خصوص برخی از ثمرات این سفر تشریح کرد: عملیات کف سازی آستان مقدس امامزاده علی‌اصغر (ع) روستای زرآباد به اتمام رسیده است و در دهه فجر شاهد افتتاح شبستان پیش‌ساخته آستانه مقدس امامزاده خدیجه خاتون (س) خواهیم بود.

وی اضافه کرد: در حوزه تثبیت املاک و اراضی امامزاده سپه‌سالار (ع) خشکچال که مورد اختلاف بین اوقاف و منابع طبیعی بود با حضور مدیرکل منابع طبیعی استان، معاونین و کارشناسان بازدیدی انجام و تصمیمات خوبی گرفته شد.

مجیدی در پایان توضیح داد: در این سفر همه ما به این اعتقاد و باور رسیدم که امامزادگان و بقاع متبرکه منطقه الموت شرقی ظرفیت بالایی جهت ایجاد، توسعه و گسترش و جذب گردشگر مذهبی دارند و باید معرفی شوند؛ به همین منظور یکی از تصمیمات ما در این سفر این بود که در آینده‌ای نزدیک تور رسانه‌ای شامل عکاسان، خبرنگاران و مستندسازان استانی جهت تشرف به این ذوات مقدس به‌منظور معرفی به مردم استان و کشور برگزار کنیم.

انتهای پیام