خط داغ

 • استاندار قزوین:

  سامانه پیگیری علت مهاجرت در قزوین تأسیس شود

  استاندار قزوین گفت: خالص مهاجرت در قزوین منفی بیست هزار است؛ باید چرایی آن را بررسی کرد که به چه علت مهاجران محل سکونت خود را تغییر داده‌اند؛ در این زمینه پیشنهاد می‌شود سامانه پیگیری علت مهاجرت در قزوین تأسیس شود.

 • تا یک‌ماه آینده صورت می‌گیرد؛

  پایان پرداخت مطالبات کارگران فرنخ و نازنخ

  سرپرست معاونت اقتصادی استانداری قزوین گفت: 450 نفر از کارگران شرکت فرنخ و نازنخ 15 میلیارد تومان مطالبه معوق داشتند که مطالبات 300 نفر به میزان 8 میلیارد تومان پرداخت شد و پرداخت مطالبات باقی‌مانده نیز تا یکماه آینده انجام خواهد شد.

 • سمپاشی 5600 هکتار مرتع استان قزوین به‌منظور مبازره با ملخ

  مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه عمده مناطق کانونی آفت ملخ در سطح مراتع و مزارع کوهستانی است، گفت: عملیات پایش در سطح 20 هزار هکتار و عملیات سمپاشی نیز در سطح 5600 هکتار صورت گرفته که با مبارزه به‌موقع از ورود خسارت این آفت به مزارع و باغات جلوگیری شده است.

 • معاون میراث فرهنگی استان قزوین:

  پروژه بهسازی سبزه‌میدان در چارچوب ضوابط میراث فرهنگی است

  معاون میراث فرهنگی استان قزوین به پروژه بهسازی و بازسازی سبزه‌میدان اشاره کرد و گفت: سال گذشته یکی از اتفاقات خوبی که در مجموعه سبزه‌میدان رخ داد بهسازی معابر منتهی به دولت‌خانه بود و این پروژه در چارچوب ضوابط سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان است و قبل از شروع کار عمرانی استعلامات لازم از این سازمان اخذ شده است.

 • خرید و خلاصه‌نویسی کتاب، مجازات محکومان ارداقی

  قاضی خوش‌ذوق ارداقی دو مورد از محکومان پرونده‌های خود را به‌جای تحمل حبس محکوم‌ به خرید کتاب و اهدای این کتاب‌ها به کتابخانه عمومی الغدیر ارداق کرد.

 • آموزش دانشجویان در مقابله با بحران امری ضروری است

  مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: آموزش دانشجویان در حوزه مقابله با بحران امری ضروری است که آثار و نتایج مثبتی به دنبال دارد.

 • گزارش تصویری / مهدی معتمد /

  «الموت» بام سبز قزوین

  اَلَموت نام منطقه‌ای در استان قزین که خود متشکل از دو بخش الموت غربی و الموت شرقی در رشته‌کوه‌های البرز، واقع در شمال استان قزوین، جنوب مازندران و گیلان، باختر طالقان قرار دارد.

 • /یادداشت میهمان/

  حواشی برگزاری یک میزگرد در ایسنا

  ایسنا منطقه قزوین؛ یادداشت میهمان، سمیه بکشلو مدیر مرکز فرهنگی دانشجویی چراغ مطالعه جهاد دانشگاهی قزوین؛ غرق در رؤیاهای خوش و خیال‌های رنگی؛ غرق در شعر و نثر زبان فارسی و غرق در رویای جهان‌شمول شدن این زبانِ شیرین هستم که با مشورت سردبیر قرار یک میزگرد با دانشجویان خارجی می‌گذارم.

 • نشست سواد رسانه‌ای تولید محتوا، آموزش عمومی برگزار می‌شود

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: نشست سواد رسانه‌ای تولید محتوا، آموزش عمومی با حضور دکتر مسعودی عضو هیئت‌علمی دانشگاه سوره برگزار می‌شود به گزارش ایسنا منطقه قزوین، حجت‌الاسلام مهدی حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت سواد رسانه‌ای تصریح کرد: امروزه داشتن سواد رسانه‌ای از نیاز‌های ضروری جامعه محسوب می‌شود، یکی از تعاریف مهم سواد رسانه‌ای کسب دانش و بینش لازم در برخورد با محتوای پیام‌هایی است که با آن‌ها مواجه می‌شویم.

 • رئیس خانه صنعت استان قزوین:

  تولید به کلاف سردرگم تبدیل شده است

  رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با تأکید بر اینکه امروز تولید به کلاف سردرگمی تبدیل شده است، گفت: این وضعیت هرلحظه به هر بهانه‌ای پیچیده‌تر می‌شود که اصلاح این آن نیازمند اصلاح زیرساخت‌هاست.

 • با حکم استاندار قزوین:

  رئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شد

  با صدور حکمی از سوی استاندار قزوین، منوچهر حبیبی معاون سیاسی امنیتی استاندار به سمت رئیس ستاد انتخابات استان قزوین منصوب شد.

 • در سال گذشته صورت گرفت؛

  مراجعه 4 هزار نفر به مراکز مشاوره ژنتیک قزوین

  مدیرکل سازمان بهزیستی استان قزوین گفت: سال گذشته چهار هزار نفر به مراکز مشاوره ژنتیک مراجعه کردند که از این تعداد 243 مورد تشخیصی و 63 مورد سقط درمانی صورت گرفته است.

 • در ميزگرد ايسنا مطرح شد؛

  بایسته‌های ارتقای جایگاه زبان فارسی در جهان

  عنوان بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و پاسداشت زبان فارسی در تقویم ما ایرانیان در روز 25 اردی‌بهشت ماه حک شده است؛ اما پاسداشت زبان فارسی که آیینه هویت ما ایرانیان است و با ظرفیتی که دارد بخش عظیمی از سرزمین‌های جهان را تحت نفوذ معنوی خود قرار داده است؛ تنها متعلق به یک روز نیست بلکه برای حفظ و ترویج میراث مظلومی که سینه‌به‌سینه و نسل‌به‌نسل به دست ما رسیده است تا همیشه باید همت گماشت.

 • پنبه‌زارهای قزوین جانی دوباره گرفتند

  مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با اشاره به اینکه کشت هر هکتار پنبه در استان؛ 15 نفر اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم دارد، اعلام کرد: بعد از سال‌ها تعطیلی کشت پنبه در استان؛ سال جاری کشت این محصول در اراضی کشاورزی استان آغازشده است.

 • طی سه روز آینده؛

  احتمال رگبار و رعدوبرق در قزوین پیش‌بینی می‌شود

  کارشناس اداره هواشناسی گفت: در 24 ساعت گذشته دمای شهر قزوین در گرم‌ترین ساعات به 30 درجه سلسیوس رسید.

 • سند ارتقای وضعیت زنان و خانواده در قزوین رونمایی شد

  سند ارتقای وضعیت زنان قزوین روز شنبه با حضور منوچهر حبیبی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری و جمعی از بانوان فعال استان قزوین تشریح و رونمایی شد.