• شنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 962-195-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

معاون اقتصادی استاندار قزوین:

شکل‌گیری اقتصاد ورزشی در استان یک مطالبه عمومی است

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گفت: مقوله ورزش یک موضوع بسیار مهم و تأثیرگذار در سلامت مردم است و باید برای توسعه آن، اقتصاد ورزشی شکل بگیرد زیرا ورزش یک مطالبه عمومی است که باید در سبد زندگی مردم گنجانده شود.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، منوچهر حبیبی در اولین جلسه کمیته اقتصاد ورزش استان که در محل استانداری برگزار شد بابیان اینکه در کشورهای توسعه‌یافته باشگاه‌های ورزشی در انواع ورزش‌ها به‌صورت یک بنگاه اقتصادی عمل می‌کنند، اظهار کرد: ورزش نه‌تنها در سطح ملی یک صنعت درآمدزا است بلکه شدیداً می‌تواند به توسعه اقتصادهای محلی و کوچک کمک کند.

وی اضافه کرد: تقویت ساختار بازار و قوانین ورزش در سطوح استانی و منطقه‌ای می‌تواند به رشد صنعت ورزش و منافع اقتصادی ناشی از آن در این مناطق کمک کند.

معاون اقتصادی استاندار بر لزوم اصلاح قوانین در جهت کمک به اقتصاد ورزشی، تأکید کرد و گفت: به‌طور نمونه واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک به دولت مالیات پرداخت می‌کنند، دولت نیز می‌تواند بخشی از این مالیات‌ها را در قالب بخشودگی در جهت گسترش فعالیت‌های ورزشی اختصاص دهد که خوشبختانه در برنامه ششم این مسئله لحاظ شده است.

حبیبی با تأکید بر این نکته که باید بسترهای لازم برای ورود و سرمایه‌گذاری بخش صنعت در ورزش فراهم شود، تصریح کرد: دولت پای‌کار است و شیوه‌های متنوعی برای این کار در نظر گرفته است و باید اقتصاد و ورزش باهم پیوند بخورند تا ورزش همگانی و قهرمانی گسترش یابد.

وی در پایان از همه دستگاه‌ها به‌ویژه دستگاه‌های متولی در حوزه صنعت خواست نسبت به ترغیب و تشویق واحدهای صنعتی استان برای همکاری درزمینهٔ بسط، گسترش و حمایت از ورزش و هیئت‌های ورزشی استان وارد عمل شوند.

در این جلسه مدیران کل ورزش و جوانان استان، امور مالیاتی، اقتصاد و دارایی، شرکت شهرک‌های صنعتی و راه و شهرسازی گزارشی از وضعیت موجود و نحوه همکاری در جهت هدف‌گذاری لازم برای دستیابی به اقتصاد ورزش در استان را ارائه کردند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: