• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-5790-5
  • خبرنگار : 59021
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین:

چشم‌وهم‌چشمی در سفره‌های افطاری مورد مذمت اهل‌بیت و بزرگان دین است

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه دادن افطاری‌های تجملی در دین اسلام مقبول و موردپسند خداوند نیست، گفت: چشم‌وهم‌چشمی در سفره‌های افطاری و دور شدن آن سفره از حالت متعارف جامعه مورد مذمت اهل‌بیت و بزرگان دین است لذا رسانه‌ها نقش برجسته‌ای در الگوسازی سبک زندگی ایرانی اسلامی بر عهده دارند. 

حجت‌الاسلام علی نعمت الهی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا در قزوین، با تأکید بر لزوم توجه به آموزه‌های دینی در خصوص ساده زیستی و دوری از زرق‌وبرق دنیوی اظهار کرد: آنچه از مجموعه توصیه‌های اخلاقی و دینی برمی‌آید ساده زیستی باید در تمام شئون زندگی مدنظر بوده و یک مسلمان واقعی تعلقات عمیقی به تجملات و بریزوبپاش های غیرمعمول نداشته باشد.  

وی افزود: یکی از راه‌های تعالی و رشد و در ادبیات دینی عدم تعلق به زرق‌وبرق دنیا است لذا توصیه‌های بسیار و سیره و روش اولیاء دین بر اهتمام به این موضوع به‌صورت عملی است. 

حجت‌الاسلام نعمت الهی تصریح کرد: باید از بزرگان و اولیاء دین الگو گرفته و اصول کلی چون پارسایی، زهد و ساده زیستی همچنین سیره و منش اهل‌بیت و اولیاء دین را مورد توجه جدی خود قرار دهیم. 

مدیرکل تبلیغات اسلامی قزوین ادامه داد: در ماه مبارک رمضان موضوع ساده زیستی باید بیشتر موردتوجه قرا گیرد چرا که رمضان ماه اطعام و ضیافت الهی بوده و دادن افطاری به مستمندان دارای جایگاه و ثواب بسیار است. 

وی با بیان اینکه دادن افطاری‌های تجملی در دین اسلام مقبول و موردپسند خداوند نیست، گفت: چشم‌وهم‌چشمی در سفره‌های افطاری و دور شدن آن سفره از حالت متعارف جامعه از نظر اخلاقی و شرعی درست نیست و مورد مذمت اهل‌بیت و بزرگان دین است. 

این مسئول ادامه داد: صاحبان تریبون در ترویج الگوی صحیح ساده زیستی و دور بودن از چشم‌وهم‌چشمی در سفره های افطار بسیار دارای اهمیت است و آن‌ها می‌توانند با عامل بودن در این امر مهم گام بردارند. 
 
حجت‌الاسلام نعمت الهی اضافه کرد: رسانه‌ها و صداوسیما باید در به تصویر کشیدن زرق‌وبرق‌ها که با مشی و مرام دینی ناسازگار است، احتیاط کرده و با رعایت اصول و توصیه‌های دینی جامعه را به سمت سفره‌های پر از صفا و صمیمیت پیش ببرند. 

مدیر کل تبلیغات اسلامی قزوین در پایان خاطرنشان کرد: منظور از نشان دادن سفره‌های ساده نشان دادن فقر و ناداری نیست بلکه سفره‌های به دور از تجملات و متعارف عرف جامعه را باید به تصویر بکشند از این رو رسانه‌ها نقش برجسته‌ای در الگوسازی سبک زندگی ایرانی اسلامی بر عهده دارند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: