• چهارشنبه ۷ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 964-694-5
  • خبرنگار : 59006
  • منبع خبر : گفتگو

در گفت‌وگوی ایسنا با مدیر فرهنگسرای شهید رجایی قزوین مطرح شد:

برگزاری رایگان کلاس‌های آموزشی درآمدزا برای کودکان کار/ خیران یاری کنند

مدیر فرهنگسرای شهید رجایی قزوین گفت: این مرکز به‌منظور حمایت از کودکان کار و ایجاد اشتغال پایدار، کلاس‌های آموزشی رایگان برگزار می‌کند.

زیبا لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، با اشاره به برگزاری افطاری ویژه کودکان کار در ایام ماه رمضان در فرهنگسرای شهید رجایی قزوین، تصریح کرد: ما طی مراسمی دخترانی که در خیابان‌ها دست‌فروشی می‌کنند را دعوت کردیم تا با فرهنگسرا آشنا شوند و به‌جای دست‌فروشی در کلاس‌های آموزش رایگان این مرکز شرکت کنند.

وی افزود: کلاس‌های عروسک‌سازی، بافتنی، عروسک‌های خمیری، نمدسازی، چرم‌سازی و ویترای ازجمله کلاس‌هایی است که برای این افراد در نظر گرفته‌شده است، این دختران بعد از آموزش  می‌توانند در منزل محصولات آموزش‌دیده را بسازند و فرهنگسرا از آن‌ها خریداری کنند.

مدیر فرهنگسرای شهید رجایی قزوین اظهار کرد: همچنین فرهنگسرا آمادگی دارد تا مواد اولیه را به‌صورت رایگان در اختیار این افراد قرار دهند تا آن‌ها محصولات موردنظر خود را بسازند؛ فرهنگسرا با رفتن غرفه در نمایشگاه‌های مختلف محصولات تولیدشده توسط این عزیزان را به فروش می‌رساند.

وی یادآور شد: همچنین محصولات تولیدشده توسط این افراد را ما به شهرهای دیگر برای فروش ارسال می‌کنیم همچنین هماهنگی صورت گرفته این محصولات به چند کشور خارجی صادر می‌شود و در این میان سودی برای فرهنگسرا وجود ندارد و تمام هزینه را به خودشان پرداخت می‌کنیم.

زیبا لطفی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 70 کودک کار شناسایی‌شده است، فرهنگسرا کودکانی را حمایت  می‌کنند که ایرانی هستند و به خاطر شرافت و مشکلات مالی کار می‌کنند؛ ما علاوه بر آموزش درآمدسازی درزمینه فرهنگ‌سازی نیز کار می‌کنیم.

وی افزود: کلاس‌های فرهنگی مختلفی از قبیل استحکام خانواده، روابط زناشویی، مهارت فردی، کارگاه قبل از ازدواج، کارگاه بعد از ازدواج و کلاس‌های قرآنی برای مادران و دختران؛ پیشگیری از اعتیاد و نحوه اشتغال‌زایی برای پسران، در نظر گرفته‌شده است.

لطفی تصریح کرد: در حال حاضر 15 خانوار تحت سرپرستی فرهنگسرا هستند و برای این خانواده‌ها کلاس‌های رایگان برگزار می‌شود و در طی سال اقلام خوراکی در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد همچنین در برخی موارد  مقداری پول نیز به آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی تأکید کرد: در یک مورد دختر شش‌ساله را شناسایی کردیم که به علت اعتیاد پدر وی نیز معتاد شده است، فرهنگسرا بعد از کارهای روانشناسی صورت گرفته و صحبت با پدر خانواده، برای آنها کلاس‌های رایگان برگزار کرد که این کودک بعد از 3 ماه موفق به ترک مواد مخدر شد.

مدیر فرهنگسرای شهید رجایی قزوین یادآور شد: در یک مورد دیگر نیز یک خانم به خاطر خرجی خانه کلیه خود را فروخته بود و فرزندانش اصرار بر ثبت‌نام در کلاس زبان داشتند و کلاس رایگان برای آن‌ها برگزار شد.

وی تأکید کرد: فرهنگسرا هرماه دو کارگاه روانشناسی و مشاوره و دو کارگاه درآمدزا مانند چادردوزی به‌صورت رایگان برگزار می‌کند، با توجه به نیت خیرخواهانه فرهنگسرا و مراجعه خانواده‌های بی‌بضاعت، این مرکز از افراد خیر و کمک‌های آن‌ها استقبال می‌کند.

لطفی خاطرنشان کرد: عزیزان برای شرکت در کلاس‌های فرهنگسرا می‌توانند به آدرس چهارراه سپه- نرسیده به پل راه‌آهن- روبه روی مسجد طاق بهلول مراجعه کنند یا با شماره تلفن 33567853  تماس بگیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: