• شنبه ۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 964-791-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور:

پیشرفت فیزیکی 95 درصدی پروژه راه‌آهن «قزوین-رشت»/ میانگین تأخیر قطارهای مسافربری 9 دقیقه بوده است

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور گفت: پروژه راه‌آهن «قزوین-رشت» نیز با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی همراه بوده است که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علی خدایی مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور در جلسه شورای هماهنگی حمل‌ونقل استان که صبح امروز در سالن جلسات اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد، با توجه به آغاز سفرهای تابستانی اظهار کرد: حوزه استحفاظی شمالغرب کشور از وردی کهندج آغاز و تا شهرستان مهاباد ادامه دارد که مرکزیت راه‌آهن شمالغرب در استان زنجان قرار دارد.

وی افزود: 600 کیلومتر خط اصلی راه‌آهن وجود دارد که شمال خطوط گمرک قزوین، شهرک صنعتی، سیلوی تاکستان و نیروگاه شهیدرجایی است و این در حالی است که 180 کیلومتر حوزه فرعی نیز وجود دارد.

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین پروژه راه‌آهن دوخطه کردن محور «تهران-زنجان» است که این پروژه به طول 315 کیلومتر و بااعتباری بالغ‌بر 365 میلیارد تومان اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تمام تلاش خود را جهت بهره‌برداری از این پروژه تا پایان سال خواهیم کرد چراکه این پروژه می‌تواند سرعت قطارها را از 140 کیلومتر در ساعت به 200 کیلومتر در ساعت برساند.

خدایی خاطرنشان کرد: مصالح و ادوات استفاده‌شده در این پروژه از مصالح اروپایی و به‌روز بوده است و پیش‌بینی می‎شود علاوه بر افزایش سرعت قطار ترافیک مسیر را نیز کاهش دهد.

وی تصریح کرد: میانگین تأخیر قطارهای مسافربری 9 دقیقه بوده است که در تلاش هستیم تا این رقم نیز کاهش پیدا کند.

مدیرکل راه‌آهن شمالغرب کشور ادامه داد: اگر از سوی مدیران استان برای راه‌اندازی قطارهای بومی و بین‌شهری درخواست شود آمادگی لازم را برای راه‌اندازی آن خواهیم داشت.

وی اظهار کرد: پروژه راه‌آهن «قزوین-رشت» نیز با پیشرفت فیزیکی 95 درصدی همراه بوده است که به‌زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.

خدایی در پایان با اشاره به اینکه گذر خط راه‌آهن از شهر هیچ‌گونه خطری ندارد، گفت: خط راه‌آهن تاکستان نیز هیچ خطری برای ساکنان این شهر ندارد و باید فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه صورت گیرد چراکه گذر این خط آهن می‌تواند مزایای زیادی نیز داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: