• دوشنبه ۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 964-2092-5
  • خبرنگار : 59014
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خطبه‌های نماز عیدفطر:

گرگ‌ها فقط زبان موشک را می‌فهمند

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: به ما ثابت شده که به قول گرگ نمی‌شود تکیه کرد، به قول گرک‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، آنها زبان موشک را می‌فهمند و خداوند بر اساس آیه «واعدوا لهم مستطعتم بالقوه» به ما دستور داده که در برابر آنها قوی حاضر شویم.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز عید سعید فطر که صبح امروز در مسجدالنبی(ص) قزوین برگزار شد گفت: لطف خداوند در این ماه کمک کرده که بدی‌ها را کنار بگذاریم و خوبی‌ها را تقویت و ریشه آن را مستحکم کنیم.

وی افزود: ماه رمضان هم استقبال دارد و هم وداع دارد، وداع از ماه مبارک رمضان یعنی ای ماه خدا وقتی تو نباشی برای ما سخت است و شیطان و هوای نفس، ما را آرام نمی‌گذارد؛ ما با ادبیاتی می گوییم که چشم انتظار تو هستیم و یازده ماه دیگر، راهِ زمان را نگاه می‌کنیم که رحمت و برکات الهی را برای ما بیاوری‌.

آیت‌الله عابدینی با اشاره به اینکه هدف ماه رمضان این است که بشر، انسانیت را در همه شئونات زندگی پاسداری کند، اظهار کرد: این ماه دانشگاه خوبی‌ها بود و باید از این خوبی‌هایی که کسب کردیم نگهداری کنیم، همانطور که طبیعت حیاتش را از باران رحمت پروردگار می‌گیرد، خداوند هم آیاتش را در این ماه مثل باران نازل کرد و ماه مبارک رمضان ماه بهار بارش آیات رحمت الهی است.

امام جمعه قزوین با تأکید بر اینکه ما باید این رقّت درونی را که در ماه رمضان روزی‌مان شد در همه سال داشته باشیم و بجای خودخواهی و منفعت طلبی، حواسمان به همه مردم و اطرافیانمان باشد، به مجاهدت مدافعان حرم اشاره کرد و افزود: همین الآن از همین شهر و دیار مسلمانانی به سوریه اعزام شده‌اند، آنها التماس کردند که آقا ما باید برویم، آنها خواستند که به دعای «اللهم اصلح کل فاسد من امور المسلمین» عمل کنند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به اینکه ما در ماه رمضان یاد گرفتیم به فکر فقرا و گرسنگان باشیم و برای امنیت آنهایی که در امنیت نیستند تلاش کنیم، آرزو کرد: خداوند عاقبت به خیری و سالی توأم با خیر، رحمت، برکت، دوستی و مودت برای همه مسلمانان قرار بدهد و ان‌شاءالله سال ظهور منجی عالم بشریت قرار باشد.

آیت‌الله عابدینی به مفهوم عید فطر اشاره کرد و گفت: عید فطر یعنی، برگشتن به اصالت‌ها، برگشتن به آن فطرتی که خداوند معصوم و بیگناه در وجود ما آفرید.

وی با یادآوری اینکه ما هرسال در حالی ماه رمضان را آغاز می‌کنیم که گناهان به روحمان آسیب رسانده است، تصریح کرد: در ماه رمضان با توسل به قرآن و ذکر و همه دستورات الهی که بر اساس آنها ارائه شده، آن زنگ‌زدگی‌ها صاف می‌شود و فطرت پاک انسانی پیدا می‌شود.

امام جمعه قزوین، اعلام کرد: حالا ماه مبارک تمام شده و احساس می‌کنیم سبک شدیم، قبلاً اگر کسی ما را نصیحت می‌کرد تحمل‌مان کمتر بود، امروز پس از ماه مبارک جوانان ما بیشتر می‌توانند نصیحت پدر و مادر را بفهمند، ما بشتر می‌توانیم نصیحت بزرگان را درک کنیم و اینها موهبت ماه رمضان است، این نشان می‌دهد ما به فطرت خودمان برگشتیم.
آیت‌الله عابدینی شکر نعمت‌های خداوند را واجب خواند و تصریح کرد: از سال گذشته چیزهای زیادی برای شکر خداوند داریم، پارسال در حالی عید را گذراندیم که مردم یمن در فشار بیشتری بودند، کشتار مردم و رنج و عذاب آنها بیشتر بود اما امروز مردم یمن آزادی بیشتری دارند، هرچند هنوز جنگ و بیماری در این کشور حضور دارد.

وی ادامه داد: بیشتر سرزمین‌های استان موصل و برخی ولایات دیگر عراق در سال گذشته در اشغال داعش بود، اما امروز خیلی از این سرزمین‌ها آزاد شده و موصل در آستانه آزادسازی کامل است، در سوریه خیلی از سرزمین‌ها و شهرها در اشغال داعش بود و امروز خیلی از آنها آزاد شده است، پارسال رژیم صهیونیستی خیلی به آینده خودش امیدوار بود و امروز خیلی بیتشر یأس و ناامیدی از آینده بر آنها غالب شده است.

نماینده ولی فقیه اظهار کرد: امسال ما شاهد نمایش قدرت موشکی نظام جمهوری اسلامی بودیم، ما که زمانی یک گلوله آرپی جی به راحتی در اختیار نداشتیم، اما الآن صدها کیلومتر آنطرف‌تر در یک کشور دیگر مرکز دشمن را نقطه‌زنی می‌کنیم و تجهیزات و نفرات دشمن را منهدم می‌کنیم، این را صهیونیست‌ها هم دیدند و شرایط برایشان سخت شده و تغییر کرده.

امام جمعه قزوین در ادامه افزود: امسال البته مردم ما بدعهدی دشمن را بیشتر از گذشته باور کردند و آنهایی که باورشان نمی‌شد، آنهایی که می‌گفتند آنها قول داده‌اند تحریم‌ها را بر می‌داریم و قول آنها سند است بدعهدی آمریکا را شناختند، امروز بر ساده لوح‌ترین آدم‌ها هم ثابت شده که به آنها نمی‌توان اعتماد کرد، آنها نه تنها تحریم‌ها را بر نداشتند که تحریم‌ها را افزایش دادند.

نماینده ولی فقیه با اشاره به بدعهدی‌های مکرر آمریکا و غرب تصریح کرد: به ما ثابت شده که به قول گرگ نمی‌شود تکیه کرد، به قول گرک‌ها نمی‌توان اعتماد کرد، آنها زبان موشک را می‌فهمند و خداوند بر اساس آیه «واعدوا لهم مستطعتم بالقوه» به ما دستور داده که در برابر آنها قوی حاضر شویم، خداوند می‌فرماید من هرگز راهی ندادم که آنها بر شما مسلط شوند مگر اینکه شما خودتان بخواهید و فرموده «ولن یجعل الله للکافرین علی المسلمین سبیلا».

آیت‌الله عابدینی در پایان با اشاره به حاشیه سازی یک عده در راهپیمایی روز قدس گفت: یک کسانی می‌آیند حاشیه می‌سازند و یک کسانی هم بر حاشیه مانور می‌دهند، امروز جوانان ما بیکار هستند، مشکلات اقتصادی مردم را آزار می‌دهد و ما امیدواریم دولت مردان ما تمام همت خودشان را در کار کردن برای مردم به خدمت بگیرند، نه حاشیه بسازند و نه به حاشبه بپردازند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: