• سه شنبه ۱۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-1690-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : گفتگو

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین خبر داد:

راه‌اندازی بانک جامع اطلاعاتی بانوان توانمند در آینده‌ای نزدیک

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین از راه‌اندازی سامانه‌ی ثبت اطلاعات جامع بانوان توانمند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به‌زودی سامانه‌ای در حوزه‌ی بانوان راه‌اندازی خواهد شد و در آن بانوان توانمند به ثبت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود خواهند پرداخت.

مریم بیدخام مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین،
اظهار کرد: با توجه به اینکه بانوان نیمی از سرمایه‌ی انسانی هستند و نیمی از جمعیت را تشکیل می‌دهند بنابراین می‌توانند در تولید اشتغال نقش مؤثری داشته باشند.

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های متعدد جهت معرفی ظرفیت بانوان می‌تواند بستر مناسبی را فراهم کند تا بانوان فعال و دارای ایده را شناسایی کند و به معرفی ظرفیت‌های آنان پرداخته شود.

بیدخام خاطرنشان کرد: اداره کل امور بانوان در تلاش است تا از همه‌ی بانوانی که به نحوی می‌توانند در تولید و اشتغال‌زایی مؤثر باشند حمایت کند و بتواند از ظرفیت بانوان در زمینه‌های مختلف استفاده‌ی لازم را ببرد.

سرپرست دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین ادامه داد: هرچه قدر بتوانیم در جامعه اشتغال‌زایی کنیم و زمینه‌ی کار را فراهم کنیم به‌موازات آن آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا خواهد کرد که در این راستا اشتغال‌زایی برای بانوان نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی از راه‌اندازی سامانه‌ی ثبت اطلاعات جامع بانوان توانمند در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: به‌زودی سامانه‌ای در حوزه‌ی بانوان راه‌اندازی خواهد شد و در آن بانوان توانمند به ثبت ظرفیت‌های خود خواهند پرداخت تا بانک اطلاعاتی جامعه‌ای در اختیار قرار گیرد.

بیدخام اضافه کرد: این نرم‌افزار کمک می‌کند تا بانوان برای اعلام ظرفیت‌های خود به‌جای مراجعه به استانداری و فرمانداری‌ها  بتوانند در کمترین زمان ممکن با ثبت اطلاعات در سامانه به اعلام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های خود بپردازند.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین تصریح کرد: این نرم‌افزار این امکان را می‌دهد تا بتوانیم افراد توانمند را سریع‌تر شناسایی کنیم و به بانک اطلاعاتی جامعی از بانوان توانمند دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: اداره کل امور بانوان در تلاش است تا به حمایت از بانوان توانمند بپردازد و از ظرفیت آن‌ها استفاده کند و در این راستا به حمایت از بانوانی که تولیدات خانگی مختلف دارند نیز پرداخته است.

بیدخام با اشاره به اینکه بعضی بانوان نیز در حوزه‌ی صنعت فعالیت می‌کنند و زمینه‌ی اشتغال را برای تعداد زیادی از افراد فراهم می‌کنند گفت: در زمینه‌ی حمایت از بانوان کارآفرین نیز اقداماتی صورت گرفته و سعی کرده‌ایم تا در صورت نیاز تسهیلات و امکانات موردنیاز در اختیار آن‌ها قرار گیرد.

مدیرکل امور بانوان استانداری قزوین در پایان گفت: ما به دنبال آن هستیم تا هر آنچه را که در اختیارداریم با تعامل و هم‌افزایی در اختیار بانوان توانمند قرار دهیم و از آن‌ها حمایت کنیم چراکه معتقد هستیم حمایت از بانوان به‌عنوان نیمی از جمعیت جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است و می‌تواند بسیار اثرگذار باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: