• شنبه ۱۰ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-2690-5
  • خبرنگار : 59012
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در حاشیه آتش سوزی بخشی از باغ های حاشیه بلوار امام علی(ع)

شهروندان می‌گویند سامانه 125 پاسخگو نبود/ آتش‌نشانی: عدم پاسخگویی صحت ندارد

پس از پیگیری‌های ایسنا در خصوص آتش‌سوزی روز گذشته در باغ های حاشیه بلوار امام علی(ع)، مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری قزوین در گفت و گو با خبرنگار ایسنا به جمله‌ هر طور که می‌خواهید عمل کنید بسنده کرد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، با مراجعه‌ یکی از شهروندان به خبرگزاری ایسنا گزارشی مبنی بر آتش‌سوزی گسترده‌ در باغ های حاشیه بلوار امام علی(ع) و عدم پاسخگویی سامانه‌ی 125 اعلام شد؛ این شهروند در گفت‌و‌گو با ایسنا اعلام کرد که روز گذشته شاهد آتش سوزی در باغ‌های حاشیه بلوار امام علی(ع) شهرک مینودر بوده و تماس‌های مکرر وی با سامانه 125 بی پاسخ مانده و در نهایت با کمک مرکز اطلاعات تلفن(118) شماره دیگری از آتش نشانی گرفته و از طریق این شماره موضوع آتش سوزی را گزارش داده و پس از آن آتش‌نشانی به محل اعزام شده است.

با پیگیری خبرنگار ایسنا از ابوالفضل ذوالقدر مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری قزوین، پیرامون صحت یا عدم صحت پاسخگو نبودن سامانه 125 در آن ساعت، وی بیان کرد: عدم پاسخگویی سامانه 125 صحت نداشته و نباید تصور کنید هرگزارشی که ارائه می‌شود حقیقت داشته باشد، چراکه دو نفر به‌صورت تمام‌وقت در 125 پاسخگوی تلفن هستند، شاید در آن زمان فرد تماس‌گیرنده پشت خط بود.

ذوالقدر ادامه داد: شما نباید هرخبری را که دریافت کردید اصل را بر صحت خبر بگذارید بلکه باید صحت آن را جویا شوید درهرصورت امکان ندارد 125 پاسخگو نباشد.

وی آتش‌سوزی باغ را موضوعی عادی و طبیعی در این فصل برشمرد و گفت: روزانه 40 تا 50 باغ و باغستان طعمه‌ حریق می‌شود و میزان برآورد خسارت توسط حوزه‌ کشاورزی صورت می‌گیرد.

وی افزود: معمولاً این آتش‌سوزی‌ها توسط ته سیگارهای راکبان موتورسیکلت اتفاق می‌افتد و ممکن است در بعضی مواقع به‌صورت تعمدی صورت گیرد.

مدیرعامل آتش‌نشانی شهرداری قزوین ضمن ابراز ناراحتی شدید از طرح موضوع توسط خبرنگار ایسنا گفت: قبل از پیگیری خبر از سند آن مطمئن شوید در غیر این صورت با اطمینان مسئله را پیگیری نکنید چراکه چنین چیزی صحت نداشته است و حال اگر از صحت آن اطمینان دارید خبر را هر طور که می‌خواهید منتشر کنید.

به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد اولین مرجع برای بررسی گزارش‌های رسیده به خبرگزاری‌ها مسئولان مربوطه هستند و لازم است مسئولان ضمن داشتن سعه‌صدر در پاسخ به خبرنگاران، در صورت موثق نداستن ادعای شهروندان، نظر خود را شفاف و کامل بیان نمایند، چراکه برخوردهای نامناسب با خبرنگاران شایسته مسئولان نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: