• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 964-493-5
  • خبرنگار : 59014
  • منبع خبر : گفتگو

دبیرخانه «فارسی زبان علم» در انتشارات جهاددانشگاهی قزوین تشکیل می‌شود

رئیس شورای شعبه انتشارات جهاددانشگاهی قزوین گفت: دبیرخانه «فارسی زبان علم»، با رویکرد کیفی‌سازی و گسترش تولیدات و آثار مکتوب و ثبت و نشر آثار علمی براساس نقشه جامع علمی کشور، در انتشارات جهاد دانشگاهی قزوین تشکیل می‌شود.

محمدحسین فائزی رئیس جهاددانشگاهی واحد قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه قزوین، اظهار کرد: در جلسه گذشته شورای شعبه انتشارات جهاددانشگاهی قزوین مصوب شد تا دبیرخانه «فارسی زبان علم» در این انتشارات تشکیل گردد.

فائزی با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در تحقق نقشه جامع علمی کشور و اهمیت پیگیری منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر تولید محتوای علمی به زبان فارسی و ضرورت حفظ و حراست از این زبان افزود: این دبیرخانه با رویکرد کیفی‌سازی و گسترش تولید آثار مکتوب و ثبت و نشر آثار علمی براساس نقشه جامع علمی کشور، در زیرمجموعه انتشارات جهاددانشگاهی قزوین تشکیل می‌شود.

رئیس شعبه انتشارات جهاددانشگاهی قزوین گفت: در این دبیرخانه از حضور صاحب نظران حوزه نشر و اساتیدِ حوزه و دانشگاه و دانشجویان ملی و استانی استفاده خواهد شد، از جمله برنامه‌های پیش‌روی آن می‌توان به فراخوان چاپ کتب دانشگاهی، اعطای جایزه ویژه به پایان نامه‌های برتر و اعطای نشان فاخر «فارسی زبان علم» و برگزاری گردهمایی‌های علمی اشاره کرد.

به گزارش ایسنا، این دبیرخانه فعالیت خود را از مردادماه آغاز می‌کند و در نیمه دوم سال جاری شاهد اجرای اولین رویداد آن خواهیم بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: