• چهارشنبه ۱۴ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 964-1797-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

کاهش ۲۸ درصدی وقوع سرقت موتورسیکلت در تاکستان

فرمانده انتظامی شهرستان تاکستان از کاهش ۲۸ درصدی وقوع سرقت موتورسیکلت در ۳ ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین،
سرهنگ رسول فراهانی روز گذشته در تشریح عملکرد ۳ ماهه اول سال جاری اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی و همت مضاعف مأموران انتظامی شهرستان درمجموع با کاهش ۷ درصدی وقوع سرقت‌ها و افزایش کشف انواع سرقت مواجه بودیم.

وی ادامه داد: در این مدت با اجرای طرح‌های متعدد ارتقا امنیت و انضباط اجتماعی و دستگیری تعداد ۹۴ نفر سارق، کشفیات فرماندهی به‌طور چشمگیری افزایش داشته بطوری‌که، کشف سرقت از داخل خودرو ۳۰۰ درصد، کیف‌قاپی ۲۰۰ درصد، سرقت اماکن دولتی ۱۰۰درصد، سرقت منزل  75 درصد، سرقت مغازه 66 درصد، سرقت موتورسیکلت ۱۲درصد و خودرو ۹ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در ۳ ماهه سال جاری به‌واسطه همین طرح‌ها شاهد کاهش وقوع سرقت موتورسیکلت اماکن خصوصی و خودرو بوده و هیچ‌گونه سرقت قطعات خودرو و کیف‌قاپی رخ نداده و درمجموع وقوع سرقت‌ها ۷ درصد کاهش داشته است ‌.

فراهانی با اشاره بر اولویت کاری پلیس در سال اقتصاد مقاومتی و مبارزه با قاچاق کالا تصریح کرد: در خصوص قاچاق کالا نیز ۱۸ میلیارد و ۷۱۶ میلیون ریال کشف و در این زمینه تعداد ۶۱ نفر قاچاقچی کالا در ۳ ماهه دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

وی عملکرد حوزه کاری پلیس مبارزه با مواد مخدر را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: در سه‌ماهه اول سال جاری مقدار کشف مواد مخدر نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳۳ درصد افزایش داشته و در این زمینه تعداد ۱۷۴ نفر خرده‌فروش و قاچاقچی مواد مخدر دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده‌اند.

رئیس پلیس تاکستان اضافه کرد: در حوزه کاری پلیس راهور شهرستان 12 هزار و 525  مورد اعمال قانون صورت گرفته که بیشترین تخلفات شهروندان شامل صحبت کردن با تلفن همراه، توقف ممنوع و نبستن کمربند ایمنی بوده است.

در پایان این نشست فراهانی با تشکر ویژه از مردم شهرستان در قانون‌مداری و مشارکت با نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت عمومی، علت ۸۰ درصد از وقوع سرقت‌ها خصوصاً موتورسیکلت را غفلت مالباختگان و بی‌توجهی آنان در رعایت نکات ایمنی دانست و از شهروندان تاکستانی خواست در زمان ترک موتورسیکلت در باغ، مقابل بانک و ادارات دولتی، منزل و معابر عمومی حتماً آن را به قفل و زنجیر مجهز نمایید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: