• یکشنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-6890-5
  • خبرنگار : 59001
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

118 کیلوگرم مرغ تاریخ گذشته در یکی از رستوران‌های قزوین کشف شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین اعلام کرد: در یکی از رستوران‌های سطح شهر 118 کیلوگرم مرغ قطعه‌بندی شده غیرمجاز فاسد کشف شد که با بررسی‌های بیشتر معلوم شد که رستوران مذکور فرآورده‌های خام دامی خود را از یک واحد غیرمجاز تهیه‌کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی قزوین، عیسی غیاث یزدی اظهار کرد: رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، غذا پزی‌ها و سایر واحدهایی که در امر عرضه مواد غذایی پروتئینی دخیل هستند موظف‌اند که فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز معتبر (کشتارگاه‌ها، مراکز بسته‌بندی یا واحدهای عرضه مجاز) خریداری کنند.

وی افزود: طی بازرسی‌های روزانه کارشناسان دامپزشکی، در یکی از رستوران‌های سطح شهر 118 کیلوگرم مرغ قطعه‌بندی شده غیرمجاز فاسد کشف شد که با بررسی‌های بیشتر معلوم شد که رستوران مذکور فرآورده‌های خام دامی خود را از یک واحد غیرمجاز تهیه‌کرده است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در پایان خاطرنشان کرد: رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی، غذا پزی‌ها و سایر واحدهایی که در امر عرضه مواد غذایی پروتئینی دخیل هستند موظف‌اند که فرآورده‌های خام دامی خود را از مراکز معتبر (کشتارگاه‌ها، مراکز بسته‌بندی یا واحدهای عرضه مجاز) خریداری کنند و در صورت مشاهده چنین مواردی اداره دامپزشکی برخوردی قاطع با شخص یا واحد موردنظر انجام خواهد داد.

غیاث یزدی یادآور شد: در برخی موارد گزارش‌هایی مبنی بر توزیع فرآورده‌های خام دامی (گوشت و مرغ و ماهی تازه و منجمد) توسط فروشندگان سیار در بین رستوران‌ها و غذا پزی‌های سطح شهر گزارش می‌شود که در صورت مشاهده چنین اقداماتی توزیع‌کننده و خریدار به مراجع قضایی معرفی و به جرم اخلال در امر بهداشت و سلامت مردم با آن‌ها برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: