• جمعه ۲۳ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 964-2597-5
  • خبرنگار : 59022
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

در سفر یک روزه استاندار قزوین صورت گرفت:

آغاز احداث بزرگ‌ترین شهرک گلخانه‌ای خاورمیانه در شهرستان تاکستان

استاندار قزوین از احداث بی‌نظیرترین مجتمع گلخانه‌ای کشور، با مختصات جغرافیایی مناسب به وسعت 1100هکتار در شهرستان تاکستان خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، در این مراسم که روزگذشته با حضور نمایندگان تاکستان و بویین زهرا در مجلس شورای اسلامی، مدیرکل جهاد کشاورزی، فرماندار و معاونت مالی برنامه ریزی فرمانداری و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی نیزحضور داشتند رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گزارشی از روند اجرای پروژه مذکور و فعالیت‌های انجام شده، نحوه واگذاری، امکانات و زیر ساخت‌های موجود ارائه کرد.

فریدون همتی استاندارقزوین در آیین کلنگ زنی پروژه شهرک گلخانه‌ای شهرستان تاکستان گفت: عظیم‌ترین  پروژه مجتمع گلخانه‌ای شهرستان تاکستان براساس آخرین تکنیک روز، از جمله دستاورد و برنامه‌های سفرریاست محترم جمهور، در راستای توسعه کشت گلخانه‌ای و اشتغالزایی امروز رسماً آغاز و کلنگ‌زنی می‌شود.

سیاوش طاهرهرخانی فرماندار شهرستان تاکستان نیز در این مراسم گفت: سطح کل عرصه مورد نظر برای احداث مجتمع 1100هکتار است که فاز اول آن به مساحت ۷۱.۵ هکتار مورد بهره برداری قرارمی‌گیرد و فازهای بعدی نیز به صورت مرحله‌ای بعد از تحویل فازهای قبلی به مرحله اجرا در می‌آید.

وی افزود: مزایای بهره‌برداری از این پروژه عظیم علاوه‌بر اشتغال‌زایی به‌میزان هر هکتار 10 نفر و صرفه‌جویی بیش از 80 درصدی از منابع آب به مواردی از قبیل کشت یکپارچه و هماهنگ، جلوگیری از خرد شدن مجدد اراضی، کاهش هزینه‌های تولید، بالا بردن تولید و در نتیجه افزایش درآمد کشاورزان، استفاده مشترک از ماشین آلات و تسهیل در ارائه خدمات با توجه به افزایش سطح مکانیزاسیون در نتیجه صرفه‌جویی در منابع مالی، ایجاد صنایع تبدیلی و جلوگیری از گسترش مهاجرت و تشویق کشاورزان به مشارکت در کارهای دسته جمعی است.

مجیدرحمانی رئیس جهاد کشاورزی شهرستان تاکستان نیز در این مراسم بیان داشت: مجری این پروژه شرکت شهرک‌های گلخانه‌ای وابسته به جهاد کشاورزی است و منابع آبی این پروژه عظیم، با حفر دوحلقه چاه با آب دهی ۵۰ لیتر برثانیه تأمین می‌شود.

وی در ادامه افزود: در منطقه خرمدشت تاکستان برای احداث شهرک گلخانه‌ای به وسعت 1100 هکتار آمادگی کامل داریم که با تأمین 500 لیتر در ثانیه آب و جذب 100 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری این کار بزرگ در استان می‌تواند اجرایی شود، با جذب سرمایه‌گذار خارجی مقدمات اجرای این طرح اشتغالزا و اقتصادی در استان فراهم شده و امیدواریم این کار امسال به مرحله عمل برسد.

به گزارش ایسنا بازدید از طرح آبیاری نوین، افتتاح سیستم آبیاری نوین پارک جنگلی شهدای تاکستان، افتتاح ساختمان مرکز ثابت خون گیری و بازدید از باغ‌های داربستی از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه استاندار به شهرستان تاکستان بود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: