• یکشنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 964-11090-5
  • خبرنگار : 59014
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیرکل بهزیستی استان قزوین:

اعتیاد عامل 50 درصد از طلاق‌ها است

مدیرکل بهزیستی استان قزوین گفت: امروز اعتیاد عامل 50 درصد از طلاق‌ها است، در 46 درصد از سرقت‌ها عامل اعتیاد وجود دارد و در میان زندانیان نیز عامل اعتیاد در 60 درصد متهمان وجود دارد و در این حوزه برای مقابله با معضل اعتیاد پیشانی کار ما منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت یازدهم است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، علیرضا وارثی مدیرکل بهزیستی استان قزوین در نشست خبری که شب گذشته در مرکز نگهداری معلولین ذهنی بالای 14 سال عاطفه برگزار شد، کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه با توجه به تذکرات و بیانات مقام معظم رهبری را مهم‌ترین رسالت سازمان بهزیستی خواند و اظهار کرد: 119 آسیب اجتماعی جدی مورد توجه دولت قرار گرفته است و در این زمینه دولت در توسعه نشاط اجتماعی و کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی تلاش جدی انجام می‌دهد.

وارثی با اشاره به اینکه در حوزه‌های امور اجتماعی و تأثیرگذاری آن سه قطب جدی و مؤثر وجود دارد، تصریح کرد: جامعه نخستین قطب مؤثر در این حوزه است و اگر ما به هر دلیلی جامعه و خانواده را فراموش کردیم دچار غفلت شدیم و این می‌تواند برای برنامه‌ریزی‌ها مؤثر باشد، نظام آموزشی ما متأسفانه نتوانستند استحکام خانواده را حفظ کنند و آن را دچار تزلزل کرده‌اند، اگر خانواده را حذف کنیم در برنامه‌ها و اقداماتمان شکست می‌خوریم.

وارثی دومین قطب مؤثر در حوزه‌های امور اجتماعی را دولت معرفی کرد و گفت: نقش دولت در اجرای برنامه‌ها مشخص و واضح است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین نهادهای خصوصی و اقتصادی و رسانه‌ها را دومین قطب مؤثر در این حوزه برشمرد و تصریح کرد: نقش رسانه‌ها بی‌بدیل است و ما هرکجا که رسانه‌ها را فراموش کردیم دچار غفلت شدیم چراکه رسانه‌ها یکی از نهادهای پرنفوذ و مؤثر تأثیرگذار بر باورها و فرهنگ مردم است و ما در خیلی از امور نیازمند کمک رسانه‌ها هستیم و اگر رسانه‌ها در حوزه‌های اجتماعی ورود پیدا کنند ما حرکت کامل‌تری خواهیم داشت.

این مسئول؛ اعتیاد، حاشیه نشینی، طلاق، مفاسد اجتماعی و اخلاقی و فقر را پنج آسیب جدی دانست که در حوزه ملی برای رفع آن‌ها برنامه ریزی صورت گرفته است.

وارثی به موضوع اعتیاد اشاره و تصریح کرد: امروز اعتیاد عامل 50 درصد از طلاق‌ها است، در 46 درصد از سرقت‌ها عامل اعتیاد وجود دارد و در میان زندانیان نیز عامل اعتیاد در 60 درصد متهمان وجود دارد و در این حوزه برای مقابله با معضل اعتیاد پیشانی کار ما منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های دولت یازدهم است.

مدیرکل بهزیستی استان در پایان با اشاره به ضرورت‌های آموزش در همه سطوح تأکید کرد: برای نمونه در استان قزوین سالیانه بین 40 تا 50 نفر در بخش کشاورزی چون از شیوه صحیح چیدن محصولات آگاهی ندارند در حین برداشت محصولاتی چون فندق، گیلاس و غیره دچار آسیب و ضایعه نخاعی می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: